تخریب مجسمه غول پیکر 3 میلیون دلاری در چین + تصاویر


این مجسمه  121 فوتی 37 متر را ساکنان روستای ژوشیگانگ، با صرف 310 هزار پوند از بنیانگذار چین کمونیست ساخته و در وسط مزارع خود نصب کرده اند،ساعاتی پس از انتشار اخباری حاکی از وجود تمثالی از رهبر اسبق حزب کمونیست چین در سراسر جهان، تصاویر جدیدی در شبکه ی اجتماعی چین به نام «ویبو» نشان می دهند که پاهای مجسمه برداشته شده و پارچه ای سیاه روی سر آن کشیده شده است.

مجسمه غول پیکر ، مجسمه ، مجسمه گرانقیمت

این مجسمه ی 3 میلیون یوآنی (231000 پوند) رهبر پیشین حزب کمونیست چین را به صورت نشسته و باحالتی متفکر و دستانی در هم گره کرده نشان می دهد.

منتقدان با اشاره یه این مسئله که این مجسمه در مرکز منطقه ای نصب شده است که در اواخر دهه ی 1950 بدترین شرایط قحطی را پشت سر گذاشت، مخالفت خود را با آن اعلام کردند. گفته می شود در آن سال ها حدود 40 میلیون نفر به دنبال سیاست های اقتصادی مائو جانشان را از دست دادند.

برخی از منتقدان نیز می گویند این مجسمه به «هلمزمن بزرگ» شباهت دارد؛ یعنی مردی که مسئول راه اندازی یک دهه انقلاب فرهنگی بود که به خشونت و تخریب در سراسر کشور منجر شد.

 

تخریب مجسمه غول پیکر 3 میلیون دلاری در چین + تصاویر

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال