وجود فرزند دوم این رفتارها را در پی دارد


با به دنیا آمدن فرزند دوم در خانواده، کودک بزرگتر نیز رفتارهایی را از خود بروز می‌دهد.

وی افزود: انگشت مکیدن، شب ادراری، لجبازی با اطرافیان خصوصا پدر و مادر از جمله رفتارهای شایع پس از تولد فرزند بوده  که والدین باید احساس کودک را درک کرده و زمانی که ابراز عدم دوست داشتن نوزاد را داشته، حتی باید حق را به او داده و با وی دعوا نکنند.

حق وردی ادامه داد: انجام کارهای بچگانه و حتی کودکانه صحبت کردن یکی دیگر از رفتارهای شایع توسط فرزند بزرگتر بوده که در این مواقع والدین باید به این کارها بی‌توجه بوده و حتی او را نگاه نکنند و به کار خود مشغول شوند.

این روانشناس عمومی در پایان تاکید کرد: زمانی که کودک مدت زیادی را ساکت و آرام بوده تا شما به کارهای منزل و نوزاد رسیدگی کنید، کنار او بنشینید و مورد تشویق قرارش دهید تا کودک تفاوت رفتار شما را هنگام انجام کارهای درست و نادرست دریابد و بداند خودش نیز  برای شما هم دارای اهمیت است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال