نتیجه اهمیت و توجه به بازی کودکان


بازی کمک می‌کند تا کودکان با محیط اطراف خود آشنا شوند و به تقویت جسم و فکر آن‌ها کمک می‌کنند.

جعفر بای آسیب شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: اولین وسیله ایجاد ارتباط بین همسالان بازی با سایر کودکان است پس طبیعی است که در دوسالگی کودکان با یکدیگر بازی نکنند و در کنار وجود از یکدیگر به بازی ادامه دهند در این دوران مشارکت و تعادلی بین آن‌ها دیده نمی‌شود اما از این دوران به بعد قطعا والدین شاهد بازی مشارکتی بین کودکان خواهند بود.

وی افزود: دوران کودکی، یادگرفتن مهارت‌ها و شناخت توانایی‌ها در این دوران تنها از طریق بازی صورت می‌گیرد و این اهمیت موضوع انتخاب اسباب بازی‌ها را بالا می‌برد.

بای تصریح کرد: بازی موجب شکوفایی استعدادهای نهفته و بروز خلاقیت کودکان می‌شود و در رشد هوشی او بسیار موثر است.

این آسیب شناس در پایان گفت: در دوران نوپایی کودکان به اشیا و اسباب بازی‌های اطراف خود بیشتر علاقه‌ نشان می‌دهند تا به سایر کودکان، البته گاهی به سوی همسالان خود رفته و به یک دیگر لبخند می‌زنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات