بهترین زمان برای چربی سوزی مردان و زنان کشف شد


براساس تحقیقات جدید بهترین زمان برای چربی سوزی مردن و زنان مشخص شد. با ما همراه شوید تا از زمان مناسب ورزش کردن خود آگاه شوید.

بهترین زمان برای ورزش کردن

همیشه درباره زمان ورزش برای بهترین چربی‌سوزی بحث و جدل بوده است اما نتایج یک مطالعه نشان می دهد مردانی که قبل و زنانی که بعد از غذا خوردن ورزش می کنند، عمدتا بیشترین میزان چربی سوزی را دارند.

بر اساس نتایج این مطالعه جدید، بدون افزایش تمرینات ورزشی هم می توان چربی بیشتری سوزاند و برای این کار تنها کافی است که در خصوص زمان غذا خوردن دقت نظر داشت.

محققان دانشگاه سوری Surrey با استناد به نتایج بررسی ها می گویند که به صرف تغییر زمان غذا خوردن-- قبل و یا بعد از ورزش -- می توان تا 22 درصد چربی بیشتری سوزاند، به طوری که مردان با ورزش کردن قبل از غذا خوردن چربی بیشتری می سوزانند اما عکس این موضوع در مورد زنان صادق است.


محققان دانشگاه سوری در جریان یک مطالعه 30 داوطلب را که شامل 13 مرد و 17 زن می شد و به طور معمول ورزش نمی کردند، مورد بررسی قرار دادند.
این افراد به مدت چهار هفته و هر هفته در سه کلاس ورزشی شرکت کردند و همگی آنها قبل و بعد از هر کلاس ورزشی یک نوشیدنی مصرف می کردند؛ اما نوشیدنی یک گروه بدون کالری و گروه دوم حاوی کربوهیدارت با کالری کنترل شده بود.
محققان با این روش اثرات مصرف کربوهیدرات ها را قبل و بعد از ورزش کردن بررسی کردند.


همچنین در آغاز و پایان این مطالعه میزان چربی سوزی این افراد در هنگام استراحت به همراه وزن آنها ، محیط دور کمر، قند خون و سطح چربی خون اندازه گرفته شد.

نتیجه این بود که زنان بیشتر از مردان چربی می سوزانند و زنانی که قبل از ورزش کربوهیدرات مصرف کرده بودند، تا 22 درصد چربی بیشتر می سوزاندند.
از سوی دیگر، مردان در مجموع چربی کمتری سوزاندند اما مردانی که بعد از ورزش کربوهیدرات مصرف کرده بودند، هشت درصد چربی بیشتر سوزاندند.


بر اساس نتایج این مطالعه، مردان باید بعد از ورزش غذا بخورند تا میزان چربی سوزی خود را به حداکثر برسانند اما زنان برای این منظور باید زمان انجام حرکات ورزشی را به پس از غذا خوردن موکول کنند.
بر این اساس، زنانی که می خواهند چربی سوزی خود را به حداکثر برسانند، باید مراقب باشند که بعد از ورزش دستکم 90 دقیقه صبر کنند و بعد غذا بخورند.


محققان علت را در تفاوت ساختار بدنی زنان و مردان اعلام کردند و گفتند: بدن مردان بافت ماهیچه ای دارد و کربوهیدرات ها سوخت مورد علاقه عضلات است اما بدن زنان به گونه ای برنامه ریزی شده است که برای حفظ کربوهیدرات، چربی بیشتری بسوزاند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: irna.ir

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال