اقتصاد مقاومتی و افزایش نقدینگی تولید تنها راه برون رفت از رکود صنایع


رئیس اتحادیه بلور و چینی مشهد با اشاره به رکود بی سابقه حاکم بر بازار، تنها راه برون رفت از این رکود را بکاربستن اقتصاد مقاومتی و افزایش نقدینگی بخش تولید دانست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رئیس اتحادیه بلور و چینی مشهد، رکود بی سابقه حاکم بر بازار را بی سابقه دانست و تاکید کرد: کاربست اقتصاد مقاومتی مهمترین مسئله‌ای است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

حسین بهنام بر ضرورت افزایش نقدینگی در بخش تولید و حرکت چرخهای صنعت تاکید کرد و گفت: بحث بیکاری و تعدیل نیرو در صنف ما نیز به دلیل رکود حاکم بر بازار همچنان وجود دارد و تنها راه این است که دولت با تزریق نقدینگی بیشتر به بخش تولید واحدهای تولیدی را از این وضعیت خارج کند.

وی با بیان اینکه حدود 5 درصد از واحدهای پروانه دار ما در حال انصراف پروانه خود هستند و معتقدند دخل و خرج‌های آنها با یکدیگر هماهنگ نیست، افزود: بسیاری از مغازه داران بلور و چینی در سراها و پاساژهای مشهد مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند و برخی از این مغازه‌ها مدت زیادی است که تعطیل است و افراد جدید نیز رغبتی برای اجاره و یا حضور مجدد ندارند.

رئیس اتحادیه بلور و چینی مشهد با اشاره به اینکه شرایط فعلی بازار را نمی‌توان به صورت صد درصدی ناشی از سیاستگذاری‌های دولتی دانست، افزود: صادرات، توریسم و دریافت مالیات منابع عمده درآمدی هستند که بهرحال در حال حاضر نمی‌توان در کشور روی این مسائل سرمایه گذاری کرد.

بهنام با بیان اینکه برخی از کارخانه‌های فعال بلور و چینی در مشهد محصولات خود را تنها صادر می‌کنند گفت: بازار داخلی این محصولات چندان مناسب نیست و مجبور هستند محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کنند.

وی افزود: بهرحال ما در سال‌های اخیر بحث تحریم‌های ناجوانمردانه را پشت سر گذاشته‌ایم و قیمت نفت نیز در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد و در این شرایط تمامی این عوامل دست به دست هم داده‌اند تا شرایط مناسب نباشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ف


[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال