خصوصیات ماهی تازه


همه چیز که بهتر است درمورد ماهی بدانید. 

گوشت ماهی حاوی امگا 3 و اسیدهای چرب مفید است که از عوامل بیماری زا جلوگیری می کند و افراد حداقل دو نوبت در هفته باید از ماهی استفاده کنند.


خصوصیات ماهی تازه ، خواص ماهی ، نحوه شستشو ماهی،کنسرو ماهی


احتمال انتقال بیماری ها از طریق گوشت ماهی کم است زیرا این آلودگی ها به حرارت حساس هستند و با گرما از بین می روند و آلودگی کمی است که با وجود طبخ ماهی باز هم به انسان منتقل می شود.
قبل از مصرف ماهی و یا کنسرو ماهی باید به طور کامل حرارت دهیم تا سم آنها از بین برود سمی که باعث بروز مسمومیت غذایی موسوم به بوتالیسم می شود. این سم از طریق گرد و غبار وارد ماده غذایی می گردد.

خصوصیات ماهی تازه ، نحوه شستشو ماهی،کنسرو ماهی ، ماهی


بهترین شیوه برای از بین بردن آلودگی کنسرو ماهی مسلما جوشاندن آن در آب نیست بلکه مطمئن ترین روش این است که محتویات قوطی کنسرو را در ماهی تابه ریخته و کمی آب به آن اضافه کنید و حدود یک الی دو دقیقه بجوشانید. البته آب آن نباید آنقدر زیاد باشد که طعم و قوام غذا از بین برود.

خصوصیات ماهی تازه ، ماهی ، خواص ماهی


ماهی اگر خوب پخته شود و قبل از آن به خوبی تمیز و شسته شود مصرفش جای نگرانی ندارد البته افرادی که ماهی را تمیز می کنند باید از دستکش استفاده کنند تا هم آلودگی احتمالی از ماهی به فرد منتقل نشود و هم آلودگی از فرد به ماهی منتقل نشود.
گوشت ماهی تازه معمولاً سفت، بی بو و دارای رنگ براق است. چشم ها نیز شفاف هستند در حالی که ماهی فاسد، بودار و حالت وا رفته دارد و چشم ها هم حالت قوام و برآمدگی ندارد.
توصیه بسیار مهم: برای تهیه خوراک ماهی از روغن جامد استفاده نشود و از روغن سرخ کردنی، روغن کنجد یا زیتون مصرف شود.

خصوصیات ماهی تازه

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال