"لایحه بیمه اجباری حوادث طبیعی ساختمان" به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده شد


نمایندگان در جلسه علنی امروز با ارجاع "لایحه بیمه اجباری حوادث طبیعی ساختمان" موافقت کردند.

براین اساس، ماده واحده مذکور تصریح می‌کرد: 

به منظور جبران بخشی از خسارت‌های مالی ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی)، کلیه ساختمان‌ها اعم از مسکونی و تجاری تحت پوشش اجباری "بیمه پایه حوادث طبیعی" ساختمان که در این قانون "بیمه پایه" نامیده می‌شود، قرار می‌گیرند.

لازم به ذکر است، به دلیل مخالفت نمایندگان با ماده 1 لایحه مذکور، حذف این ماده به رای مجلس گذاشته شد که نمایندگان با حذف ماده مذکور هم مخالفت کردند.

اما سرانجام محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز را برعهده داشت، با در نظر گرفتن مخالفت‌های نمایندگان مجلس با لایحه و ماده واحده مذکور گفت: با توجه به اینکه ماده 1 این لایحه به نوعی محور این طرح تلقی می‌شد و مجلس با آن مخالفت کرد، بهتر است این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه ریاست جلسه علنی امروز بازگشت این لایحه را به کمیسیون مربوطه به رای مجلس گذاشت که نهایتا مجلس با ارجاع این لایحه به کمیسیون اقتصادی موافقت کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال