http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سرمایه گذاری دانمارک در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در ایران

سرمایه گذاری دانمارک در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در ایران

به نوشته «اویل پرایس،" ایران آماده است تا پس از برداشته شدن تحریم ها، در حوزه انرژی های خورشیدی و بادی از سرمایه خارجی استفاده کند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ وبسایت «اویل پرایس» نوشت: بسیاری از کشورها پس از برداشته شدن تحریم های غرب برضد برنامه هسته ای ایران آماده اند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند. دانمارک یکی از این کشورهاست که به دنبال بازار انرژی های تجدیدپذیر ایران است. وزیر امور خارجه دانمارک، کریستین ینسن، که همراه هیئتی متشکل از 58 شرکت روز دوشنبه هفته گذشته از ایران دیدن کرده بود گفت صادرات دانمارک به ایران می تواند تا 72 میلیون دلار افزایش یابد. 

وزیر نیروی ایران، حمید چیتچیان، پس از دیدار با وزیر خارجه دانمارک اعلام کرد که دانمارک پیشنهاد داده تا تاسیسات ساخت توربین بادی را در ایران راه اندازی کند. وی افزود: «برخی از شرکتهای دانمارکی که در دیدار امروز حضور داشتند اعلام آمادگی کردند تا برای ساخت توربین های بادی در ایران با سرمایه خودشان کارخانه بسازند و محصولات خود را در ایران و دیگر کشورها توزیع کنند.» وی همچنین گفت هیئت دانمارکی اعلام کرد می خواهد در صنایع آب و برق ایران سرمایه گذاری کند.

بر پایه این گزارش، در ایران کمتر از 1 درصد مصرف انرژی کل کشور از انرژی های تجدیدپذیر است. در سال 2013 نزدیک به 98 درصد کل مصرف انرژی در ایران از نفت و گاز طبیعی بود. 

انرژی های تجدیدپذیر برای آینده انرژی این کشور بسیار مهم است؛ زیرا دولت ایران در نظر دارد در برنامه ششم توسعه خود، نزدیک به 4500 مگاوات از باد و نزدیک 500 مگاوات از خورشید برق تولید کند.

مصطفی ربیعی از سازمان انرژی های تجدیدپذیر در ایران می گوید: «ایران می تواند بیش از دو سوم انرژی خود را از نیروی باد به دست آورد. سیاست بلندمدت در دهه آینده (2015 تا 2025) این است که بیش از 50 درصد انرژی مورد نیاز از طریق انرژی های تجدیدپذیر و سوزاندن زباله ها و دیگر فناوری های سبز به دست آید. نوآوری و به روز کردن نیروگاه های برق حرارتی کنونی با کمک فناوری های سبز نیز بخشی از این برنامه است. ایران برای رسیدن به ظرفیت 5000 مگاوات انرژی تجدیدپذیر نیازمند بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری است. ایران برای رویارویی با این چالش قصد دارد سرمایه خارجی جذب کند. ولی تا برداشته شدن تحریم ها این کار شدنی نیست. در حال حاضر بیش از 19 پروژه پیشنهاد شده اند که نیازمند بیش از 5/1 میلیارد دلار سرمایه هستند.» 

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
50 طرح رنگ موی سال 2017 که واقعا شگفت انگیز هستند
بهترین تصاویر خبری دنیا
کارمندان کدام کشورها کمتر از آمریکا کار می‌کنند؟
برخی مانع کسب سهمیه جودو برای حضورم در المپیک ریو شدند (۲ عکس)
عذرخواهی سرمربی ازبکستان به خاطر شکست برابر ایران
کشته شدن بنیانگذار رنو +عکس
خواص زغال اخته
خوراکی های موثر برای افزایش نشاط صبحگاهی
فروش روزانه قطارهای مشهد به خرمشهر به مناسبت اربعین
اموال بانک صادرات در اروپا آزاد شد
حضور تیم وزارت خارجه و قوه قضاییه در گفت‌وگوهای حقوق بشری با اتحادیه اروپا
وزارت خارجه آمریکا: حرف‌های روحانی را نشنیدیم
ورود وزارت اطلاعات به مبارزه با قاچاق کالا
علائم هشدار قبل از سکته قلبی
ظریف جایزه ویژه چتم هاوس را متعلق به ملت مقاوم ایران می داند
ابتکاری عجیب و جالب یک جوان برای پیدا کردن شغل! +عکس
تهیه نان با استفاده از ضایعات خرما
صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی
مدل های آرایش های چشم بسیار جالب و خلاقانه مخصوص هالووین
فهرست نهایی نامزدهای دریافت توپ طلا اعلام شد
تبلیغات