http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

انصاری: تلاش عربستان برای یارگیری در منطقه

انصاری: تلاش عربستان برای یارگیری در منطقه

انصاری:به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "حسین جابری انصاری" سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری این هفته خود(21 دی ماه) ضمن یاداوری از گذشت یک دهه محاصره نوار اشغالی غزه که متاسفانه در برابر چشمان جهانیان صورت می گیرد گفت: این محاصره در لایه های مختلف بر آنها تحمیل شده و تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی بر مردم فلسطین وارد شده و آنها مشمول این محاصره غیر انسانی شدند که امیدواریم زمینه های رفع این مسئله فراهم شود.

تلاش عربستان برای یارگیری در منطقه

وی پیرامون نشست اتحادیه عرب اظهار داشت: سیاست عربستان مبتنی بر تحمیل سیاست های یکجانبه بر کشورهای دیگر است، آنها برای یارگیری تلاش میکنند.هیچ دولتی از سیاست های قطع رابطه این کشورحمایت نکرده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: جریان اعدام شهید النمر برخلاف جریان حقوقی دنیا است و بسیاری کشورها مخالفت خود را اعلام کردند و تصمیم اتحادیه عرب، نوعی مخالفت با موضع جهانی و خلاف حقوق بشر است همچنین ایران مخالفت خود را انجام داده و ادامه خواهد داد.

جابری انصاری تاکید کرد: هیچگونه همراهی به شکل جمعی با عربستان در اتحادیه و شورای همکاری خلیج فارس اتفاق نیافتاده و اقدامات این کشور در زمینه نقض حقوق بشر به شکل گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است از سوی دیگر این قطع رابطه ها حتی در مجموعه های عربی نیز مورد حمایت جمعی قرار نگرفته است.

وی اضافه کرد: پیرامون این قطع رابطه ها مکانیزمی به نام دفتر حافظ منافع وجود دارد اما هنوز هیچ تصمیم ی اتخاذ نشده است وزارت خارجه همراه با سایر مردم برای بزرگداشت نمر از اقدامات صورت گرفته حمایت خواهد کرد .

 برنامه موشکی ایران ارتباطی با بحث هسته‌ای ندارد

سخنگوی وزارت امورخارجه با تاکید بر اینکه برنامه موشکی ایران ارتباطی به بحث هسته ای ندارد گفت: ما همزمان با مذاکرات هسته ای اعلام کردیم برنامه موشکی جزیی از منظومه دفاعی ایران است و ارتباطی با بحث هسته ای ندارد و در قالب همین سیاست برنامه های لازم صورت می گیرد.

وی ادامه داد: اینکه اجرای برجام به تعویق افتاده بر اساس یک خبر نادرست است ما هیچگاه تاریخ دقیقی رو اعلام نکردیم . تنها یک بازه زمانی اعلام شد که اگر مجوعه اقدامات مورد توافق طرفین در جدول زمانی پیش بینی شده قرار گیرد در بازه زمانی اعلام شده روز اجرایی فراخواهد رسید و باید در نظر داشت هرگونه مصوبه ای که به نقطه اجرا برسد توسط دولت آمریکا و نقض کننده تعهدات آمریکا باشد با اقدام جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

ایران از هرگونه اقدام دولت کانادا برای برقراری ارتباط استقبال می کند

جابری انصاری گفت: قطع کننده رابطه با کانادا دولت این کشور بوده. سیاست قطع روابط یک سیاست شکست خوره است .ایران به طور طبیعی از هرگونه اقدام دولت کانادا در این زمینه برای برقراری ارتباط استقبال خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ایران هرگونه اقداماتی را که مبتنی بر شناخت و مشروعیت رژیم صهیونیستی بوده باطل اعلام کرده است. اینکه حقوق اتباع ایران در مواردی از سوی دولت های دیگر مورد نقض قرار می گیرد برای ان سازو کارهایی وجو دارد که امور کنسولی آن را پیگیری خواهد کرد و ایران متعهد به پیگیری امور اتباع خود در هر جای دنیا است.

سخنگوی وزارتخارجه افزود: اینکه حکم کلی در مورد اعراب داده شود تعبیر دقیقی نیست ما مجموعه ای از کشورهای عربی را داریم. ما با یک مجموعه واحد مواجه نیستیم .ایران براساس منافع خود راهبردهایش را در  مناطق مختلف دنبال می کند. هیچ کشوری در دنیا فقط بر یک منطقه جغرافیایی خاص تمرکز نمی کند.

جابری انصاری پیرامون اظهارات اردوغان در مورد رژیم صهیونیستی گفت: این ایران نیست که روابط را با عربستان قطع کرده، ما همواره گفتیم سیاست ایران مبتنی بر تنش نیست. سیاست ما پیگیری اهداف در چارچوبه ظرفیت های مختلف است و پیرامون رژیم صهیونیستی سیاست ما روشن است و این رژیم با سیاست های مبتنی بر اشغال، زمینه های بهم ریخت گی را فراهم کرده است و در شکل گیری سازمان های افراطی نقش داشته است.


خبر در حال تکمیل است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام ویزیتور فروش در یک شرکت معتبر در رشت
احتمال ائتلاف کُردها با ارتش سوریه برای مقابله با ترکیه (۲ عکس)
سفر وزیر خزانه داری آمریکا به عربستان و فلسطین اشغالی
یک درصد جامعه آمریکا، اغلب منافع تجاری را در اختیار دارند/ایران و روسیه باید بخشی از راهکار بحران سوریه باشند/برجام جهان را امن تر کرد
زمان اکران نهنگ عنبر 2 چه زمانی است؟
ریشه‌شناسی قتل‌های خانوادگی
بهترین راه برای شکم شش تکه
گواردیولا:به یونایتد ها تبریک می گویم/ما هم شانس گل داشتیم
مورینیو:به خاطر هواداران و بازیکنان از کسب برد در دربی خوشحالم
آنچلوتی:بایرن بازی را کنترل کرد و برنده شد/بازگشت باداشتوبر خوشحال کننده است
صعود قیمت سکه و طلا و در بازار (۲ عکس)
راهنمای گردشگری شانگهای
بانوان کوهنورد کشور عازم قله سالوک خراسان شمالی شدند
استخدام کارمند،نیرو جهت لباس و عروسک تنپوش،پیک باموتور
افزایش ۱۵ درصدی قیمت برخی کالاهای داخلی در اصفهان
واقفان سیستان و بلوچستان به بیماران هموفیلی توجه ویژه داشته باشند
مگاپروژه های استان اردبیل راکد و غیرفعال است
محرومیت با برنامه ریزی های غلط به خوی تحمیل شد
گوزن سفید نادر سوئدی+عکس
تاثیر کلاژن خوراکی بر سلامت پوست و کاهش چین و چروک صورت
تبلیغات