معرفی 21 هزار و 997 طرح اشتغالزا به بانک های همدان


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: در 9 ماهه سالجاری 21 هزار و 997 طرح اشتغالزا به مبلغ پنج هزار و 460 میلیارد ریال در بانک های استان پذیرش شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مسعود اقلامی با اشاره به اینکه  دو هزار و 81 طرح نیز از ابتدای سالجاری در صندوق توسعه ملی پذیرش شده است گفت: 82 مورد هم اکنون در بانک، 289 طرح عقد قرارداد شده و 30 طرح نیز عودت داده شده است.


وی با بیان اینکه تاکنون 34 طرح تولیدی روستایی در استان همدان معرفی شده است افزود: از این تعداد هشت طرح مشارکتی و مابقی غیر مشارکتی هستند که از کل این تعداد 14 طرح مورد تایید قرار گرفته و به بانک ارجاع داده شده است.

وی اضافه کرد: طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها با هدف افزایش اشتغال، افزایش بهره وری، مشارکت دادن روستاییان و عشایر در فعالیت های اقتصادی، ارتقا درآمد عشایر و روستاییان و ارتقا شاخص های امنیت غذایی از اهداف اجرای این طرح است.

وی عنوان کرد: این واحدها می توانند در زمینه های صنعتی، معدن، کشاورزی، گردشگری و خدماتی تشکیل شوند و تسهیلات بانکی نیز به طرح هایی اختصاص پیدا خواهد کرد که دارای توجیه مالی، اقتصادی و فرهنگی هستند.

وی اضافه کرد: سود تسهیلات ارائه شده به طرح های غیر مشارکتی 10 درصد و سود تسهیلات ارائه شده به طرح های مشارکتی سه درصد است.

وی ادامه داد: حداقل تسهیلات ارائه شده به طرح های غیر مشارکتی دو نیم میلیارد ریال و حداکثر 40 میلیارد ریال است اما میزان تسهیلات ارائه شده به طرح های مشارکتی حداقل دو میلیارد ریال و حداکثر بستگی به میزان نیاز طرح بستگی دارد.

اقلامی گفت: بازپرداخت این تسهیلات چهار ساله بوده و پس از ارائه تسهیلات تا یک سال تنفس برای واحد های تازه به راه افتاده در نظر گرفته شده و اقساط پس از یکسال از واحد ها دریافت می شود.

انتهای پیام/ز

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال