http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اعدام شیخ نمر گسل‌های سیاسی عربستان را فعال‌تر می‌کند

اعدام شیخ نمر گسل‌های سیاسی عربستان را فعال‌تر می‌کند

اعدام شیخ نمر بدون تردید گسل های اجتماعی و سیاسی و مذهبی عربستان را بیش از پیش فعال خواهد ساخت و بحران های داخلی فزاینده ای را در پیش روی این رژیم قرار خواهد داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان  ؛ یک عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور در یادداشتی  به بررسی ابعاد مختلف اقدام عربستان در اعدام شیخ نمر پرداخت.

اعدام شیخ نمر روحانی برجسته شیعی و‌ مخالف رژیم عقب افتاده و منحط عربستان سعودی بیانگر بحران های فزاینده ای است که در داخل و خارج گریبان‌گیر ساختار سیاسی متصلب و سفاک این کشور شده است و چالشی دیگر را بر چالش ها و بحران های متعدد داخلی و منطقه ای آن افزوده است.

اعدام شیخ نمر بدون تردید گسل های اجتماعی و سیاسی و مذهبی عربستان را بیش از پیش فعال خواهد ساخت و بحران های داخلی فزاینده ای را در پیش روی این رژیم قرار خواهد داد. لازم به ذکر است که شیعیان عربستان در مناطق القطیف و الاحساء ساکن هستند و اتفاقا بیشترین ذخایر نفتی عربستان هم در همین منطقه قرار دارد.

 شیعیان بر اساس آمار اعلام شده ۱۶ درصد از جمعیت ۲۶ میلیونی عربستان را تشکیل می دهند و اعدام بیرحمانه یک روحانی شیعی منتقد رژیم عربستان و سرکوب گسترده مخالفان و اقلیت های مذهبی می تواند چالش های جدی داخلی را برای ساختار سیاسی عربستان به ارمغان بیاورد.

از سوی دیگر ورود به جنگ بی هدف با مردم یمن و کشتار مستمر زنان و کودکان و انسانهای بی دفاع آن کشور بدون راهبرد مشخص در طول ده ماه گذشته بخوبی نشان داده است که حاکمان و جنگ افروزان سعودی در بکارگیری تاکتیک ها و ابزارهای موثر برای تاثیر گذاری در معادلات منطقه ای دچار اشتباهات فاحشی شده اند و نوعی سردرگمی و انفعال بر اقدامات آنها در یمن سایه افکنده است.

حاکمیت منحط عربستان سعودی که دهه ها است با خرج میلیاردها دلاری مروج تفکر وهابیت در سراسر جهان بوده است، بستر اصلی زایش و ترویج و گسترش تروریستهای تکفیری بوده و هست و ثمره این شجره ضاله سازمان های تروریستی و آدمخواری مانند القاعده و داعش و جبهه النصره و... هستند. منطقه خاورمیانه و عراق و سوریه و لیبی را در آتش خشونت های ضد انسانی و بی هدف فرو برده اند و از قتل و ترور دسته جمعی شهروندان بی گناه در سایر نقاط جهان ابایی ندارند. اکنون یک روحانی برجسته شیعه را که تنها با روش مبارزه مدنی و مسالمت آمیز نسبت به ظلم و تعدی حاکمان سعودی نسبت به شیعیان انتقاد و اعتراض داشته است را به جرم اقدامات تروریستی به جوخه اعدام می سپارد.

آنچه مسلم است سیاست های ضد بشری و تفرقه انگیز عربستان در تولید، ترویج و حمایت مالی و لجستیکی گسترده از تروریستهای تکفیری و ورود به جنگ بی هدف در یمن و کشتار بی وقفه مردم بیگناه در کنار فجایعی مانند فاجعه منا و سرکوب بیرحمانه مخالفین و منتقدین داخلی، حاکمیت منحط عربستان را بیش از پیش با چالش های جدی مواجه ساخته است و دیر یا زود موجبات سقوط آن را فراهم خواهد ساخت.
منبع:مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آهنگ مهدی اعتمادی بنام غیر ممکن – موزیک جدید – دانلود
رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه معرفی شد
ارتقای ۵۷ خوابگاه سطح ۵ به سطح ۴ در تابستان ۹۵
تدریس یک رشته شورای حل اختلاف در مرکز علمی کاربردی سقز
پیام های بامعنی برای اپلیکیشن تلگرام و اینستاگرام
ویدیو فیلم دکوراسیون مطبخ یا آشپزخانه ( آپارات )
چرایی نبود پشتیبانی امام سجاد از قیام حَرّه
فیلم یادگیری بافت کششی باچرخش ( آپارات ) -دانلود و پخش
با خوردن این چیزها سینه های بانوان بزرگ و حجیم میشود
ویدیو فیلم فیگورهایی در زیر آب ( آپارات )
طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (2)
استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در یک هلدینگ بزرگ فست فود
فیلم آموزشی آرایش و میکاپ چهره +( آپارات ) پخش
فیلم سه شنبه معماریِ ۱۷ ( آپارات ) -دانلود و پخش
با فقدان آیت الله قمی حوزه های علمیه استادی با تقوا و عالمی محقق را از دست داد
کیلیپ فیلم جدال زیبا قایق با کامیون +( آپارات ) پخش
آیت الله موحد(ره) عمر خود را برای ترویج فقه جعفری هزینه کرد
کلیپ فیلم تجاوز بانوان ایزدی بدست دولت اسلامی کشور عراق ISIS
روسیه خواهان ترویج اسلام با قراعت ایرانی است
کیلیپ فیلم هجوم زیبا بالگردهای عراقی به گروهک تروریستی داعش +( آپارات ) پخش
تبلیغات