اتفاق بدی را در حمله به سفارت صعودی شاهد بودیم/ دستیابی به ظرفیت 4 هزار گیگ IP در کشور


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اتفاقات بسیار بدی را در حمله به سفارت صعودی شاهد بودیم که همه امیدوار بودیم چنین مواردی در کشور تکرار نشود.

وی با بیان اینکه در اجرای برجام توانستیم در روابط با دنیا آبرومند برنامه داشته باشیم گفت: روابط سیاسی و اقتصادی جهان مثل روابط انسان ها با یکدیگر است که اول باید اعتمادسازی کرد و بعد قدم برداشت.

واعظی در ادامه گفت: با اجرای برجام همه ملت ایران از جمله نظام بانکی کشور بیشترین سود را می‌برد و خدمت بزرگی به آینده اقتصاد کشور شاهد خواهند بود.

وزیر ارتباطات با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش رئیس جمهور در اجرای روابط خارجی با دنیا بیان کرد: تیم مذاکره‌کننده و وزیر امور خارجه با همه آبرو و حیثیت وارد میدان شد و باید گفت که تا آخر این هفته ملت ایران شاهد خبرهای بسیار خوبی خواهند شد.

وی در خصوص تحریم‌ها یادآور شد: مسئله تحریم‌ها در این هفته حل و فصل خواهد شد و این امر دستاورد بزرگی در تاریخ کشور است.

واعظی گفت: در واقع هیچ کشوری را سراغ نداریم که در ضلع هفت شورای امنیت رفته باشند و با مذاکره این گونه با افتخار بیرون آمده باشد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه نگاه دولت قبلی به ICT فانتزی و تشریفاتی بوده گفت: امروز استفاده از این فناوری بسیار گسترده شده است و از طرفی ما آماده کمک به نظام بانکی هستیم و به دنبال این هستیم که شبکه پهن‌باند کشور گسترش یابد زیرا این امر موجب رشد اقتصادی، ارتقای بهره‌وری و افزایش خدمات عمومی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در دنیا هر روز استفاده از نرم‌افزارهای مختلف در حال افزایش است، تصریح کرد: در واقع پهنای باند بین‌المللی در ابتدای دولت یازدهم 72 گیگ بر ثانیه بوده که امروز آن را به 276 گیگ بر ثانیه رساند.

واعظی گفت: ظرفیت IP داخل کشور 642 گیگ بر ثانیه بوده که امروز به 3 هزار گیگ رسیده و تا دهه فجر به 4 هزار گیگ بر ثانیه خواهد رسید.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات