http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آموزش دوخت زیپ کیف های دستی

آموزش دوخت زیپ کیف های دستی

در دنیا بی انتهای اینترنت اگر آموزش دوخت زیپ را سرچ کنید دهها و یا صدها گزینه برای انتخاب شما دیده می شود اما برای بسیاری از شما کابران روش دوخت زیپ کیف سوال بود که به همین دلیل ساده ترین روش برای آموزش دوخت زیپ به خصوص برای کیف را در این بخش برایتان خواهیم گفت.

آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ معمولی ، آموزش دوخت زیپ کیف

آموزش دوخت زیپ کیف با چگونگی ها و مراحل

اول برای زیپ خود، زبانه درست کنید. اگر می خواهید کار زیباتر شود، برای هر دو انتهای زیپ زبانه درست کنید، اما می توانید فقط برای انتهای بسته زیپ این کار را انجام دهید. تکه ای از پارچه به ابعاد 4*8 سانت ببرید. آن را از وسط تا کنید و اتو بزنید. سپس لبه های باز هر دو طرف را به اندازه نصف آن به طرف مرکز تا بزنید و دوباره اتو کنید.

آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ کیف ، روش دوخت زیپ

 بعد از آن زبانه ها را به دو انتهای زیپ بدوزید. انتهای زیپ را با کوک زدن ببندید و بلندی انتهای آن تا بالای قسمتی که کوک زده اید، با قیچی صاف و مرتب کوتاه کنید تا طول این قسمت به حدود 7 میلی متر برسد. زیپ را روی زبانه قرار دهید. اما انتهای زیپ را از قسمت تا شدگی کمی فاصله دهید و یک فضای خالی باقی بگذارید. زبانه را در امتداد لبه آن کوک بزنید. برای اینکه زبانه روی زیپ محکم شود می توانید برگردید و یکبار دیگر لبه را کوک بزنید.

آموزش دوخت زیپ ، روش دوخت زیپ ، طرز دوخت زیپ برای کیف

حالا نوبت انتهای دیگر زیپ است. می توانید زیپ بلند بخرید که بتوانید از آن برای کارهای مختلف استفاده کنید. بنابراین می توانید زیپ تان را به اندازه حدود 1.5 سانت کوتاه تر از عرض کیف برش دهید. سپس زبانه دوم را به همان شیوه زبانه اول روی زیپ بدوزید. اکنون زیپ شما کمی کوتاه تر از عرض کیف است.

آموزش دوخت زیپ ، طرز دوخت زیپ برای کیف ، آموزش دوخت زیپ

 برای دوختن طول زیپ بهتر است فقط لبه های زبانه زیپ را از درز جانبی آن بگیرید. این کار به شما اجازه می دهد که به آسانی گوشه ها را زیبا در بیاورید، بدون اینکه حتی یک فاصله کوچک بین زیپ و گوشه ها داشته باشید.

 آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ معمولی

برای اینکه زیپ صافی داشته باشید می توانید از نوار لایی چسب استفاده کنید. آن را نصف کنید و روی لبه های زیپ بچسبانید. دندانه های زیپ باید در قسمت روی کیف به طرف پایین باشد. سپس آستر را روی زیپ قرار دهید به طوری که روی آن به طرف روی کیف باشد و با پایه زیپ دوزی چرخ خیاطی، بدوزید. وقتی زیپ در محل خود قرار گرفت، سنجاق ها را جدا کنید. بهتر است پارچه را خیلی نزدیک دندانه های زیپ ندوزید چون ممکن است آستر به زیپ، گیر کند. پارچه را به طرف پشت بچرخانید و این مراحل را برای طرف دیگر کیف هم انجام دهید.

آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ معمولی

در آخر برای دوختن کیف، تکه های آستر را طوری قرار دهید که لبه های آن منطبق بر لبه های کیف باشد. برای دو انتهای زیپ درزها را روی آستر تا کنید و اتو بزنید و زبانه های زیپ را به طرف بیرون قرار دهید و با سنجاق در جای خود نگه دارید. سپس آن را در امتداد درز بدوزید. تا لبه های زبانه ها را روی درز کیف نگه دارید. سپس گوشه های آن را کوتاه کنید. مراقب باشید که آنقدر آن را کوتاه نکنید تا به خط درز برسید.
کیف را به سمت روی آن برگردانید. قسمت های باز را بدوزید و آستر را داخل کیف قرار دهید. با دقت گوشه ها را به سمت بیرون فشار دهید. حالا یک زیپ با انتهای زیبا و مرتب دارید!

آموزش دوخت زیپ ، آموزش دوخت زیپ کیف پارچه ای و چرم

منبع: نمناک
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
علیرضا حیدری: با لگد زدن به دیوار در باز نمی‌شود!
وزیر نیرو: سود بانکی در کشورهای همسایه ۲ تا ۳ درصد است
چگونه بیشتر عضله سازی کنیم؟
۱۰ استفاده جالب ومفید از آسپرین که تا به حال نمی دانستید.
بیکاری یک میلیون فارغ‌التحصیل در سال جاری
آخرین خبرها از کارخانه‌های«ارج»،«آزمایش» و «پارس‌الکتریک»
داعش از هیفا وهبی تقاضای جهاد نکاح کرد + تصاویر
کیلیپ فیلم ایرج مهدیان رمز من(به همراه متن) +( آپارات ) پخش
تصاویری کمیاب از الهام حمیدی
تست هوش جالب معمای چوب کبریتی
نخستین تصویر از موشک‌های اتمی روسیه +عکس
قیمت این محصول ایرانی هوش از سرتان می پراند!
سازمان حج و زیارت: خبر زنده بودن یک زائر فاجعه منا کذب است
کیلیپ فیلم مستند دانش تا ثروت، شبکه یک، شرکت مهندسی باربد +( آپارات ) پخش
کاریکاتورهای باحال و جالب (+عکس)
اولویت رسانه ملی تبیین فلسفه راهپیمایی اربعین است
موتورسیکلت گران شد
جشنواره فیلم رم 2016 : مدل لباس آنا نعمتی و مارال فرجاد
پوشش متفاوت مهمانداران هواپیمای تایلند در تهران (+عکس)
خبر کامل برنامه نود؛ خون و سنگ و اشک
تبلیغات