http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بهره برداری دستگاه‌های امحاء زباله های بیمارستانی در ایرانشهر

بهره برداری دستگاه‌های امحاء زباله های بیمارستانی در ایرانشهر

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دستگاه‌های امحاء زباله بیمارستانهای ایرانشهر تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از زاهدانایرج ضاربان افزود : بزرگترین معضل زیست محیطی ایرانشهر عدم جمع‌آوری مناسب زباله‌ها از سطح شهر و دفع نامناسب آن از سوی شهرداری است.

وی تصریح کرد: دفن و دفع اصولی زباله‌های بیمارستانی نیز از وظایف مشخص شده سیستم بهداشت و درمان بوده و علی‌رغم تاکیدات مکرر متاسفانه درست پیگیری نشده است.

دکتر ضاربان با اشاره به خرید دستگاه های پیشرفته امحاء زباله گفت: تا پایان بهمن‌ماه جاری بیمارستانهای دانشکده با مشکلی به نام زباله‌های عفونی مواجه نیستند و همه مسئولیت‌ها در خصوص دفن اصولی زباله ها در سایت دفن زباله شهرداری به شهرداری و مدیریت موضوع توسط آن ارگان برمی‌گردد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر در ادامه با اشاره به پرداخت عوارض قابل توجه به شهرداری از سوی دانشکده خاطرنشان کرد: که هماهنگی، جمع‌آوری و دفن زباله‌ها بصورت بهداشتی از وظایف شهرداری بوده و البته نظارت بر دفن بهداشتی زباله‌های شهری از وظایف بخش بهداشتی دانشکده بخصوص بهداشت محیط بوده و متاسفانه پیگیری چندساله این دانشکده برای به سرانجام رسیدن سایت استاندارد دفن زباله شهرداری ره به‌جایی نبرده است.

وی با اشاره به تذکر داده شده به معاونت بهداشتی و معاونت درمان دانشکده بیان کرد  : که سلامتی مردم برای وزارت بهداشت و درمان در اولویت بوده و در این زمینه به هیچ‌عنوان قصوری از هیچ شخص و نهادی پذیرفته نیست و این دانشکده برابر مقررات وظیفه نظارتی خود را به بهترین نحو انجام می‌دهد.

انتهای پیام/پ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات