بهره برداری دستگاه‌های امحاء زباله های بیمارستانی در ایرانشهر


رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دستگاه‌های امحاء زباله بیمارستانهای ایرانشهر تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از زاهدانایرج ضاربان افزود : بزرگترین معضل زیست محیطی ایرانشهر عدم جمع‌آوری مناسب زباله‌ها از سطح شهر و دفع نامناسب آن از سوی شهرداری است.

وی تصریح کرد: دفن و دفع اصولی زباله‌های بیمارستانی نیز از وظایف مشخص شده سیستم بهداشت و درمان بوده و علی‌رغم تاکیدات مکرر متاسفانه درست پیگیری نشده است.

دکتر ضاربان با اشاره به خرید دستگاه های پیشرفته امحاء زباله گفت: تا پایان بهمن‌ماه جاری بیمارستانهای دانشکده با مشکلی به نام زباله‌های عفونی مواجه نیستند و همه مسئولیت‌ها در خصوص دفن اصولی زباله ها در سایت دفن زباله شهرداری به شهرداری و مدیریت موضوع توسط آن ارگان برمی‌گردد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر در ادامه با اشاره به پرداخت عوارض قابل توجه به شهرداری از سوی دانشکده خاطرنشان کرد: که هماهنگی، جمع‌آوری و دفن زباله‌ها بصورت بهداشتی از وظایف شهرداری بوده و البته نظارت بر دفن بهداشتی زباله‌های شهری از وظایف بخش بهداشتی دانشکده بخصوص بهداشت محیط بوده و متاسفانه پیگیری چندساله این دانشکده برای به سرانجام رسیدن سایت استاندارد دفن زباله شهرداری ره به‌جایی نبرده است.

وی با اشاره به تذکر داده شده به معاونت بهداشتی و معاونت درمان دانشکده بیان کرد  : که سلامتی مردم برای وزارت بهداشت و درمان در اولویت بوده و در این زمینه به هیچ‌عنوان قصوری از هیچ شخص و نهادی پذیرفته نیست و این دانشکده برابر مقررات وظیفه نظارتی خود را به بهترین نحو انجام می‌دهد.

انتهای پیام/پ

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال