سهم ۱۵و ۶ دهم درصدی اشتغالزایی بخش کشاورزی در هرمزگان


رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : براساس آخرین آمار سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ، سهم اشتغال بخش کشاورزی از کل جمعیت معادل ۱۵و ۶ دهم درصد است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس؛ ناصر حیدری پوری سهم ارزش افزوده این بخش از ارزش افزوده استان ۹ و ۱ دهم در صد عنوان کرد.

وی با استناد به طرح راستی سنجی اطلاعات شناسنامه بهره برداران بخش کشاورزی افزود: ۳ میلیون و ۶۰۹ هزار نفر بهره بردار در این طرح ثبت اطلاعات شده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: از این تعداد ۲ و ۱ دهم درصد معادل ۷۷هزار نفر بهره بردار در هرمزگان مشغول فعالیت در بخش کشاورزی هستند.

حیدری پوری افزود: سطح زیر کشت محصولات باغی و زراعی در استان ۱۶۰هزار هکتار است که ۵۱درصد آن را محصولات زراعی و۴۹ درصد آن را محصولات باغی تشکیل می دهد.

وی گفت: امسال سطح زیرکشت محصولات زراعی ۸۱ هزارهکتار است و گوجه فرنگی ،گندم آبی و بادمجان به ترتیب رتبه اول تا سوم سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: سطح زیر کشت محصولات باغی در استان ۸۰ هزار و ۷۱۸ هکتار است و تولید خرما با ۱۴۸هزارتن درسال رتبه اول تولید را در میان محصولات باغی استان دارد.

حیدری پوری گفت: سالیانه بیش از ۲میلیون تن انواع محصولات زراعی وباغی در هرمزگان تولید و روانه بازارهای داخلی وخارجی می شود.

وی با اشاره به تولید ۲۲درصد ماهی و میگوی مورد نیاز کشور در هرمزگان افزود: در راستای تامین مواد پروتئینی و آبزی پروری، پرورش ماهی در قفس در دستور کار قراردارد.

 

انتهای پیام/س

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال