روحانی : چرا حق آینده های کاراته فراموش شد ؟/ کمیته فنی از حداقل هم دریغ کرد


مربی تیم ملی امید کاراته گفت : بر اساس چه معیاری کمیته فنی حق آینده های کاراته را فراموش کرد.

حسین روحانی مربی تیم ملی امید کاراته در رقابت های جهانی اندونزی ؛ در گفتگو با  خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، با انتقاد از عملکرد کمیته فنی در انتخاب کاراته کاهای اعزامی به رقابت های کاراته وان سال 2016 بیان داشت : با همه ی احترامی که نسبت به پیشکسوتان کاراته و عزیزانی که در کمیته فنی حضور دارند باید بگویم که در رابطه با برخی کاراته کاهای کشورمان جانب انصاف رعایت نشده است .

وی ادامه داد : این چه معیاری است که کمیته فنی لحاظ کرد و زحمت عده ای را نادیده گرفت ؟ برای من جای سوال است که چگونه آینده های کاراته را از یاد بردند !

روحانی افزود : خیلی از اساتید محترمی که در کمیته فنی حضور دارند ، در رقابت های جهانی اندونزی حضور نداشتند ولی آیای صافی که آنجا بودند ! وی از نزدیک رقابت ها را دیدند و سطح مسابقات را مشاهده کردند و همچنین مسابقات رده امید را دیدند ، تعجب می کنم جناب صافی ندید که تیم ملی ترکیه در رده امید از 5 وزن 3 طلا گرفت ! که 2 تن از از آنها عضو فیکس تیم ملی بزرگسالان تیم ملی ترکیه هستند.

وی یادآور شد : اگر جاسم ویشکاهی و یا بنده و امثال ما در تیم ملی بزرگسالان حضور داشتیم و شکر خدا موفق بودیم ، بالطبع از رده امید به بزرگسالان رسیدیم و همزمان با عضویت در تیم ملی امید ، در تیم ملی بزرگسالان نیز بودیم .

مربی تیم ملی امید کاراته تصریح کرد : این چه معیاری است کمیته فنی می گوید ؟ چگونه تمام مدال آوران رقابت های جهانی بزرگسال که 2 سال پیش در آلمان برگزار شد را برای انتخاب مدنظر گرفتند ولی مدال آوران امیدهای جهان که همین 2 ماه پیش در اندونزی افتخار آفرینی کردند را گلچین کردند و نفرات سوم جهانی را اصلآ ندیده اند !

روحانی ادامه داد : این عزیزان مدال آور جهانی 2014 آلمان انتخاب شدند بسیار هم خوب است و بالاخره آنها شاکره تیمی بودند که در جهانی فرانسه برنز کسب کرد و بعد هم در آلمان تیم طلا گرفت و باعث افتخار بنده است ، ولی حرف بنده این است که چرا بچه های زحمتکش امید دیده نشدند ؟

روحانی تصریح کرد : من به عنوان مربی این عزیزان وظیفه خود میدانم و این حق را دارم که از نفراتی شاهد تلاش و زحماتشان بودم ، دفاع کنم . چرا که این عزیزان آینده های کاراته کشورمان هستند و این گونه برخورد به هیچ وجه به نفع کاراته ایران نیست .

پیشکسوت کاراته کشور یادآور شد : اگر میخواهیم کاراته کشورمان این ورزش مدال آور و افتخار آفرین پیشرفت کند باید همانند سال 2003 که در رده امید قهرمان جهان شدیم 60 درصد تیم فیکس تیم ملی بزرگسالان بود و همزمان با عضویت در تیم ملی امید عضو تیم ملی بزرگسال هم بودیم ، عمل کنیم . من و امثال بنده هم اینگونه بالا آمدیم و رشد کردیم و باتجربه شدیم .

وی افزود : حالا چرا به رده سنی امید بها نمی دهیم ؟ من واقعآ تعجب میکنم ! چرا انگیزه را از نفراتی که زحمت کشیدند می گیریم ؟ اینها آینده تیم ملی بزرگسال ایران هستند و بدون هیچ چشمداشتی تلاش کردند و با کمترین امکانات بهترین نتیجه ممکن را کسب کردند .

طباطبایی در مدت کوتاه جو کاراته را مدیریت کرده

روحانی با قدردانی از زحمات طباطبایی در این مدت بیان داشت : جای خوشحالی دارد که طباطبایی در مدت کمی که آمده است توانسته با سیاست های مدیریتی اش جو کاراته را به خوبی مدیریت کند تا جاییکه در همین مدت کوتاه حواشی کم شده و شرایط بهتر شده است .

وی ادامه داد : طباطبایی با وجود شرایط آشفته مالی فدراسیون توانسته آرامش را به فدراسیون برگرداند و با وجود مشکلات مالی فراوان موجود در فدراسیون کاراته ، با اعزام کاراته کاها به رقابت های کاراته وان فرانسه حمایتش دا از تیم ملی نشان داده و این خود نشان دهنده نظر و نیت مثبت وی است که جای تشکر و قدردانی دارد و به نوبه خود از وی تشکر می نمایم .به طور حتم این اعزام و توجهات باعث دلگرمی ملی پوشان و کاراته کاها برای ادامه راه و انگیزه بالا برای کسب نتایج خوب به خصوص در مسابقات جهانی اتریش است .

واقعیاتی که جامعه کاراته باید بداند /

سرعتی ترین کاراته کا جهان تصریح کرد : با کمترین امکانات ، به رقابت های جهانی اندونزی اعزام شدیم ، نه شرایط اردویی خاصی داشتیم و نه مسابقات تدارکاتی ! هیچکس هم لنتظار نداشت که تیم برود و نتیجه بگیرد ولی خدا را شکر ، خداوند کمک کرد و بچه ها نیز تلاششان را کردند و از 5 وزن ، 3 مدال جهانی کسب کردیم و حالا مدال برنز این بچه ها نادیده گرفته شده است در صورتیکه همانگونه که گفتم این عزیزان آینده بزرگسالان هستند و نیاز به کسب تجربه در میادین بین المللی . این ها واقعیاتی است که جامعه ک

اراته باید بداند .

روحانی یادآور شد : سجاد گنج زاده ، بهمن عسگری و ... نمونههای بارز هستند که همه از رده سنی امید وارد بزرگسال شدند ، حالا چرا با بی دقتی انگیزه را از آینده سازان تیم ملی بزرگسالمان میگیریم ؟ این بچه ها زحمت کشیدند و پاداشی که نگرفتند هیچ ... حال انگیزه شان را برای ادامه راه با نادیده گرفته شدن باید از دست بدهند ؟

وی تاکید کرد : حداقل کاری که باید برای امیدها شود دادن انگیزه است تا بتوانند ادامه راه را با امید طی کنند و بتوانند در رده بزرگسالان خودشان را مطرح کنند . مسابقات کاراته وان فرانسه میدان خوبی بود تا می توانستند فارق از هر نتیجه ای کسب تجربه کنند .

روحانی عنوان کرد : با توجه به نفراتی که در کمیته فنی هستند و حضور دارند و بعضی مربی و سرمربی تیم ملی بودند ، واقعآ بعید می دانستم که اینگونه تصمیم گیری شود و نفرات سوم جهانی نادیده گرفته شوند .

وی با اشاره به تیم های شرکت کننده در رقابت های جهانی اندونزی تصریح کرد : بیشتر تیم های حاضر در قهرمانی جهان خیلی از نفراتشان عضو تیم ملی بزرگسالشان بودند و سرمایه گذاری مناسبی انجام می دهند . به عنوان مثال نفراتی که از تیم ملی ترکیه طلا گرفتند ، پیش از رقابت های جهانی اندونزی حداقل در 10 مسابقه سطح بالا شرکت کرده بودند در حالیکه بازیکنان ما حتی 1 مسابقه تدارکاتی نیز نداشتند !

روحانی یادآور شد : تیم ملی مصر چگونه یکی از قطب های کاراته دنیا شده است ؟ بخاطر همین سرمایه گذاریهاست که در کشور ما به آن بی توجهی می شود . به عنوان مثال یکی از بازیکنانش قبل از رقابت های جهانی 12 مسابقه تدارکاتی رفته بود ولی بازیکنان ما چقدر امکانات دارند و چه تعداد مسابقات تدارکاتی می روند !

مربی تیم ملی امید در پایان خاطرنشان کرد : امیدوارم که در آینده شرایطی به وجود بیاید که از آینده های کاراته ایران حمایت شود چرا که این ها نسل بعدی کاراته ما هستند .

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال