ربیعی: قدرت خرید مردم افزایش پیدا نکرد اما تورم را كنترل کردیم


وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط كنونی هرچند نتوانسته ایم قدرت خرید مردم را افزایش دهیم اما تا حدودی تورم را كنترل كرده ایم .

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در همایش شوراهای اسلامی كار استان تهران كه امروز (دوشنبه) برگزار شد با اشاره به تحمل سختی ها و مرارت هایی كه در گذشته متحمل شده، اظهار داشت:من از رنج و غم كارگران و نیازمندان  اطلاع دارم و دوست دارم هرچه سریع تر دو سال باقی مانده از وزارتم تمام شود تا از فشار مسئولیتی كه اكنون بر دوش دارم رهایی یابم.

وی افزود:در شرایط كنونی هرچند نتوانسته ایم قدرت خرید مردم  را افزایش دهیم اما تا حدودی تورم را كنترل كرده ایم .

ربیعی بیان كرد: متاسفانه در حال حاضر كارفرمایان واقعی و دلسوز خانه نشین شده اند و یك عده لمپن سرمایه دار روی كار آمده اند.

وی تصریح كرد:با تلاش های صورت گرفته و البته حمایت رئیس جمهور وقت تبصره ١٤ از برنامه ششم توسعه خارج و تقدیم مجلس شورای اسلامی نشد.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود:در حال حاضر باید از عملكرد افرادی همچون ب. ز كه قصد دزدی از اموال كشور و مردم را دارند جلوگیری كرده و درعوض از افرادی  كه نقش موثری در كاهش فاصله بین مزد كارگران و تورم  را دارند ،سپاسگزار باشیم.

*در ایجاد فاصله بین تورم و مزد كارگران شق القمر نكرده ایم

ربیعی تصریح كرد: بهبود فاصله ایجاد شده بین تورم و مزد كارگران هرچند برای زندگی امروز این قشر از جامعه راضی كننده نیست اما نسبت به سال های گذشته چشمگیر است.

وی گفت:در طرح مسکن اجتماعی ، جایی برای مسکن كارگری نیز  تثبیت شده است.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین در سال ٩٤  بالغ بر ده میلیون كارگر غیر رسمی حاشیه نشین بیمه شده اند.

ربیعی در ادامه با اشاره به كارت های اعتباری خرید بازنشستگان بیان كرد: در گام نخست بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند چهار برابر دریافت مستمری خود از این كارت ها استفاده و خرید انجام دهند.

وی ادامه داد: در گام بعدی بازنشستگان كشوری شامل استفاده از این طرح می شوند.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: با توجه به اینكه شرایط زندگی كنونی با حقوق های دریافتی در كلان شهرها مناسب نیست اما درصدد هستیم در جهت حل پایدار مسائل و مشكلات گام برداریم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال