http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

از دکتر و مهندس‌ها تا "مکانی" برای لگدمال کردن آبروی پرسپولیس!

از دکتر و مهندس‌ها تا

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: پرسپولیس که حالا یک باشگاه پنجاه ساله در فوتبال ایران است، زمانی که فعالیتش را شروع کرد و مورد استقبال مردم قرار گرفت بازیکنانی را در اختیار داشت که مدارک تحصیلی‌شان در آن زمان زبانزد خاص و عام بود و حتی در بین اقشار جامعه هم از نظر مدرک تحصیلی و سطح فرهنگی بسیار بالا بودند.

همان سالهای ابتدایی بازیکنانی هسته مرکزی این تیم را شکل دادند که علاوه بر مسائل فنی که در سطح بسیار بالایی قرار داشتند، از نظر اخلاقی و تحصیلی هم الگوی واقعی برای جوانان این مرز و بوم بودند.

دکتر عباس اکرامی، دکتر امیر مسعود برومند، مهندس حسین کلانی، دکتر محمدزادمهر، دکتر محمد دادکان، جعفر کاشانی(دیپلمات)، حمید شیرزادگان فوق لیسانس، دکتر بیژن ذوالفقارنسب، ابراهیم آشتیانی (استاد دانشگاه)، هادی طاووسی دروازه بان پرسپولیس که مدیر سازمان برنامه و بودجه هم شد، محمد مایلی کهن، مهندس علی دایی و ... از جمله بازیکنانی بودند که با تحصیلات و فوتبالشان به باشگاه پرسپولیس اعتبار و آبرو بخشیدند.

نمونه این بازیکنان که درپرسپولیس بودند و از نظر اخلاقی هم یک الگو برای جوانان محسوب می شدند زیاد است. محمد پنجعلی، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری و ... مردانی هستند که با اخلاق و رفتارشان ادامه دهنده راه تحصیل کرده های این باشگاه بودند و باعث شدند پرسپولیس به یک باشگاه محبوب و پرطرفدار تبدیل شود.

بارها شنیده ایم و خوانده ایم که در گذشته بازیکنان برای پول به پرسپولیس نمی آمدند و تنها به خاطر پیراهن و هواداران بازی می کردند. برای آنها شاد کردن دل هواداران رکن اصلی بود و باخت برایشان آخر دنیا. حتی وقتی در دربی به رقیب سنتی می باختند یک هفته در خانه می ماندند تا با هواداران رودرو نشوند و شرمندگی آن باخت برایشان نماند.

آن زمان شکست پرسپولیس باعث سرشکستگی بازیکنان نزد هواداران می شد و به خودشان اجازه نمی دادند تا یک هفته بعد از باخت در دربی از خانه بیرون بیایند اما حالا سوشا مکانی که یک هفته با اعتبار و آبروی باشگاه پرسپولیس و میلیون ها هوادارش بازی کرد و انواع و اقسام فیلم و تصویر و نوشتار از او منتشر شد، کمتر از ۲۴ ساعت پس از آزاد شدنش از زندان به تمرین تیمش می رود و مورد استقبال هم قرار می گیرد!

اینکه او چه جرمی مرتکب شده و باید چه حکمی برایش صادر شود برعهده مراجع قضایی است و قطعا آنها بهتر از هر کسی می دانند باید با این فوتبالیست متخلف چگونه برخورد کنند. اما آنچه مهم است بازی این فرد با اعتبار و آبروی باشگاه پرسپولیس و همه آنهایی است که با وجودشان و گذاشتن جوانی شان برای این باشگاه آبرو کسب کردند.

سوشا مکانی امروز به تمرین پرسپولیس رفته و مورد استقبال هم قرار گرفته است. در این باشگاه که عنوان فرهنگی را با خود یدک می کشد چه کسی باید با وی برخورد کند و مدعی از دست رفتن آبروی باشگاه خدشه وارد کردن به اعتبار آن باشد؟ چه کسی باید به این بازیکن تفهیم کند که بعد از این همه حاشیه سازی و بی اخلاقی نباید به تمرین می آمد و چشم در چشم هواداران می دوخت؟ اصلا آیا کسی در باشگاه پرسپولیس هست که این مسائل برایش مهم باشد یا فقط نتیجه و مسائل فوتبالی مهم است؟

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ژورنال جدیدترین مدل حلقه و انگشتر ازدواج و نامزدی ۲۰۱۷ – ۹۶
استخدام کارشناس فروش خودرو خارجی در شرکت کارن
ویدیو فیلم مجدداً شگفت زده می شوی ( آپارات )
محدودیت تحصیل دوباره در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو شد
فیلم یادگیری کف سازی با شمشه ماله دستی تلسکوپی صیقلی ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم استند کاغذدیواری تیمبرلند (قسمت دوم) ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم مته تیزکن تایوانی تا سایز ۱۰۰ میلیمتر ( آپارات )
کیلیپ فیلم موس تازه ۵۰۰M گیمینگ کوگار با گارانتی گرین +( آپارات ) پخش
فیلم دریل پیچ گوشتی چکشی نمونه مدل DHP451RME ماکیتا ابزارمارت ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم سرشعله پریموس نمونه مدل +Primus Lite ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم implant euroteknika
کیلیپ فیلم یادگیری پارکور دوندگی روی دیوار +( آپارات ) پخش
دیدار رییس شورای ریاست‌جمهوری بوسنی و هرزگوین با رهبر معظم انقلاب
13 استان کشور همچنان در انتظار بارندگی
مریل استریپ در نقش هیلاری کلینتون
آغاز کلاس های آمادگی آزمون MSRT , آزمون EPT
باران پاییزی در کرج
کلیپ فیلم آموزش حسابداری آموزش حسابداری شرکت های جدید تاسیس
ویدیو فیلم پیتزا لوله ای! / دریافت کلیپ
عکس های سیمرغ از حضور گسترده بازیگران بازیگر و بازیگران در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۱۰ عکس)
تبلیغات