اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان در خراسان جنوبی


طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال در خراسان جنوبی در حال اجرا است .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال در خراسان جنوبی در حال اجرا است.

طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال، به صورت پایلوت کشوری سال 92 تنها در چند استان کشور از جمله خراسان جنوبی و سال 93 در مراکز تمام استان های کشور اجرا شد .

امسال نیز این طرح در دو شهرستان هر استان اجرا می شود که در خراسان جنوبی، بیرجند و قاین برای اجرای این طرح انتخاب شده است .کودکانی که دارای علائم استرس و اضطراب تشخیص داده شوند به روانشناسان ارجاع داده می شوند تا با مداخله به هنگام، از بروز انواع آسیب های روانی برای کودکان دارای استرس و اضطراب جلوگیری شود.

 .معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی گفت: : در این طرح پرسشنامه هایی از طریق مهدهای کودک در اختیار والدین کودکان قرار می گیرد که با جواب دادن والدین به آن، وجود علائم استرس و ضطراب در کودکان بررسی می شود .

شهرام شیخانی افزود: به هنگام، از بروز انواع آسیب های روانی برای کودکان دارای استرس و اضطراب جلوگیری شود .در اجرای این طرح 700 کودک شهرستان بیرجند و 300 کودک شهرستان قاین غربالگری میشوند .شیخانی افزود: کودکانی که دارای علائم استرس و اضطراب تشخیص داده شوند به روانشناسان ارجاع داده می شوند تا با مداخله به هنگام، از بروز انواع آسیب های روانی برای کودکان دارای استرس و اضطراب جلوگیری شود .

انتهای پیام/گ


[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال