6 میلیون و 500 هزار مرزنشین متقاضی کارت مبادلات مرزی


بیرجند ؛

6 میلیون و 500 خانوار مرزنشین از سال 91 تا کنون برای دریافت کارت الکترونیک مبادلات مرزی نام نویسی کرده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ 6 میلیون و 500 خانوار مرزنشین از سال 91 تا کنون برای دریافت کارت الکترونیک مبادلات مرزی نام نویسی کرده اند.

رئیس کارگروه مناطق آزاد و بازارچه های مرزی سازمان توسعه تجارت ایران که به خراسان جنوبی سفر کرده گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال90، هشت میلیون و 600 هزار خانوار مرزنشین در کشور مشمول دریافت این کارت هستند که تا کنون 6 میلیون و 500 هزار نفر برای نام نویسی کارت الکترونیک مبادلات مرزی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده اند.

خانم زین العابدین افزود:با گذشت 3 سال از آغاز نام نویسی،آمارهای موجود نشان می دهد یا 2 میلیون و 100 هزار نفر هنوز نام نویسی نکرده اند یا جمعیت مرزنشینان همانی است که تا کنون ثبت نام کرده اند. وی افزود: دارندگان کارتهای الکترونیک مبادلات مرزی می توانند از معافیت 100 درصدی حقوق گمرکی کالاهای خوراکی و 50 درصدی کالاهای غیرخوراکی بهره مند شوند.

خانم زین العابدین گفت:هر چقدر تعداد خانوارهای مرزنشین واقعی تر باشد، وزارت صنعت،معدن و تجارت می تواند سهمیه بیشتری را به کارتهای مبادلات مرزی اختصاص دهد.

رئیس کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت نیز گفت:تاکنون 2 میلیون خانوار مرزنشین برای نام نویسی کارت الکترونیک مبادلات مرزی،به این دفاتر در سراسر کشور مراجعه کرده اند که از این تعداد 70 هزار کارت رسوبی و پرونده نقصی در دفاتر پیشخوان موجود است که متقاضیان آنها یا برای دریافت کارت مراجعه نکرده اند یا مدارکشان ناقص است.

فلاح افزود: از 15دی ماه، کارتهای رسوبی و پرونده های نقصی، تحویل سازمان صنعت،معدن و تجارت در استانها شده تا بایگانی شود و صاحبان این کارتها می توانند مجددا برای نام نویسی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام/گ

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال