امسال 13 کلینیک تخصصی رفع مشکلات زوجین در کشور ایجاد می شود


معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احداث 13 کلینیک تخصصی رفع مشکلات زوجین در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،دکتر محمد اسلامی روز دوشنبه در حاشيه همايش تبیین سیستهای کلی مبتنی بر سلامت مادر و کودک برای ارتقای نرخ باروری کلی در دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان اظهار داشت : این کلینیک ها به مدیریت 13 دانشگاه علوم پزشکی در استان های مختلف تا پایان سال بهره برداری می شود.

وی گفت : سال آینده کلینیک های تخصصی رفع مشکلات زوجین در تمام دانشگاه علوم پزشکی کشور تکمیل می شود که مقدمات تامین اعتبار آن ها پیش بینی شده است.

دكتر اسلامی یادآور شد: در این کلینیک ها با حضور روانشناس، روانپزشک، متخصص عفونی، متخصص زنان، متخصص داخلی، متخصص بهداشت و ... در کنار یک کارشناس حقوق خانواده و یک روحانی آشنا به مسایل خانواده، رفع مشکلات مختلف زوجین هدفگذاری شده است.

وی ایجاد این کلینیک ها را همسو با سیاست های تحکیم خانواده مبتنی بر سلامت از سوی وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد.

معاون دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور در دو سال گذشته ، افزود : در این مدت نرخ باروری در کشور از 1.8 به 1.9 افزایش یافته است که نشان می دهد اجرای این طرح با افزایش یک دهمی نرخ باروری همراه بوده است.

وی با بیان این که این مساله نشان از تحقق سیاست های جمعیتی کشور دارد، افزود: درست است که این روند کند پیش می رود، ولی از تحقق برنامه ها در این بخش حکایت دارد.

دكتر اسلامی اضافه کرد: سیاست های جمعیتی کشور برگرفته از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری ،از سوی وزارت بهداشت و درمان در برنامه ششم توسعه به خوبی لحاظ شده است.
وی خاطرنشان کرد: سال های 60 تا 62 با 6.8 بالاترین نرخ باروری را شاهد بودیم که کاهش این نرخ از سال 62 یعنی شش سال پیش از اجرای قانون تنظیم خانواده و جمعیت آغاز شد.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده ومدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در زمان اجرای قانون تنظیم خانواده و جمعیت، نرخ باروری در کشور به 3.3 رسیده بود یعنی نرخ باروری پیش از اجرای این قانون در جامعه کاهش یافته بود.

انتهای پیام/گ

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات