مشاوره های غربی به خانواده های ایرانی/ تغییر چهره فعالیت های فرهنگی به کاسبی فرهنگی


به گزارش زنان کویر ، حجت الاسلام و المسلمین جواد گلسرخی ، مدیر اجرایی و مسئول مشاوره موسسه ریحانه النبی(ص) تهران در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، به فعالیت های انجام شده در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، اظهار داشت: مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی (ص) در سال 1384 به همت گروهی از طلاب حوزه علمیه قم و با توجه به تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفع مظلومیت فرهنگی تأسیس شده است.

وی افزود: موسسه ریحانه النبی(ص) نخستین نهاد متولی ترویج فرهنگ حجاب با رویکرد علمی- کاربردی با دیدگاه مدیریت جهادی ، توجه خود را بر حجاب برتر معطوف کرده است.

حجت الاسلام گلسرخی در خصوص اهداف موسسه ریحانه النبی (ص) بیان کرد: ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در مدارس، افزایش رشد فکری و حاکم کردن مصونیت در مدارس دخترانه در سایه حجاب، پاسخگویی به شبهات و سوالات قشر جوان و نوجوان، ارتقاء توان معرفتی مخاطبین همگام با دانش روز از جمله اهداف این موسسه به شمار می رود.

مدیر اجرایی و مسئول مشاوره موسسه ریحانه النبی(ص)، تبیین و تفهیم مسئله حجاب و پوشش و جلوگیری از رشد بدحجابی ، اطلاع رسانی علمی به خانواده ها درباره ضرورت تربیت اسلامی به عنوان تنها راه سعادت، مقابله با فرهنگ برهنگی به منظور پیشگیری و مقابله با تهاجم فرهنگی، آموزش و ارتقاء سطح علمی طلاب خواهر حوزه های علمیه را از دیگر اهداف این موسسه عنوان کرد.

وی، تربیت مربیان و مبلغان حجاب و عفاف، طرح حجاب ریحانه النبی(ص) ویژه مدارس ابتدایی و دخترانه ، ثبت نام دانش آموزان در قالب "حافظان حجاب و حامیان حجاب" که حافظان حجاب افرادی هستند که به حجاب برتر (چادر) را برای خود انتخاب می کنند و حامیان حجاب کسانی هستند که بدون چادر حجاب خود را رعایت می کنند را از دیگر فعالیت های این موسسه بیان کرد.

مدیر اجرایی و مسئول مشاوره موسسه ریحانه النبی(ص)،  ادامه داد: برگزاری صبحگاه حجاب ، طرح ملی حجاب ریحانه النبی (ص) ویژه مدارس ابتدایی،  تابلوی حجاب، جشن حافظان حجاب، راهپیمایی حجاب که از برنامه های پایانی حافظان حجاب است و هدف از اجرای این برنامه نمایش عمومی حجاب در سطح جامعه و تشویق دانش آموزان به رعایت حجاب در اجتماع است که این راهپیمایی در رسانه های ماهواره ای بازتاب گسترده ای داشته است تا جایی که کارشناسان این رسانه ها اذعان کرده اند که جمهوری اسلامی به سمت نگاه معقولانه به حجاب پیش می رود.

وی گفت: برگزاری مسابقات علمی ، هنری و ورزشی، تشویق مادی و معنوی، جلسه هماهنگی مدیران و معلمان، شورای حجاب، تألیف کتاب مروارید بهشتی، ئفرشته هدایت جهت نهادینه سازی و آموزش امر به معروف و نهی از منکر در دانش آموزان و کارگاه آموزش مادران از دیگر فعالیت های این موسسه به شمار می رود.

مسئول فرهنگی موسسه ریحانه النبی (ص) با اشاره به بازتاب اجرای طرح در رسانه های خارجی، تصریح کرد: با توجه به گسترش فعالیت های مرکز حجاب ریحانه النبی(ص) و محرز شدن آثار این طرح ها، همچنین رسانه ای شدن فعالیت ها، سایت ها و شبکه های ضد انقلاب و غربی به تخریب آثار طرح ها و یا اعتراف و اذعان پرداخته اند.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: شبکه بی بی سی فارسی یک هفته پس از راهپیمایی حافظان حجاب همزمان در پنج شهر کشور، با پخش تصاویری از راهپیمایی ساری و ارومیه ، در تحلیلی این مراسم اعلام کرد: نظام در حال محکم کردن بازوان آینده خویش است و یک مسیر معقول مذهبی را پیگیری می کند.

حجت الاسلام گلسرخی افزود: شبکه MITV اعلام کرد: این راهپیمایی ، کار موسسات زیرزمینی احمدی  نژاد بود همچنین سایت "بالاترین" با انتشار خبر راهپیمایی تجریش، خواستار مجوز راهپیمایی برای مخالفان حجاب در پاسخ به راهپیمایی مذکور شد.

رئیس فرهنگی موسسه ریحانه النبی(ص) ادامه داد: سایت دنباله با تیتر " به خاطر یک مشت قاقالیلی" با دولتی خواندن این راهپیمایی عنوان کرد: شرکت کنندگان در راهپیمایی به بهانه یک روز گردش و تغذیه رایگان در این مراسم شرکت کردند و لنگ بودن کار نظام را به حضور دانش آموزان در چنین مراسمی عنوان کردند و برخی دیگر از سایت های بیگانه در موضع گیری های خود اعلام کردند که فعالیت های مرکز حجاب ریحانه النبی(ص) خلاف حقوق بشر است.

وی طرح "خوش حجابی" را یکی دیگر از فعالیت های موسسه ریحانه النبی(ص) در بحث حجاب دانست و گفت: این طرح ویژه دختران محجبه به حجاب برتر سنین 7 تا 14 سال با هدف احیای فرهنگ حجاب و به منظور تکریم دختران محجبه ، تثبیت و تدام حجاب برتر ، حفظ عزت اجتماعی ، ایجاد موج حجاب و نیز تشویق جامعه به رعایت فرهنگ حجاب با ارئه کارت ویژه خوش حجابی اجرا می گردد.

حجت الاسلام گلسرخی،  طرح "نسیم عفاف" را از دیگر برنامه های موسسه ریحانه النبی(ص) دانست و افزود: این طرح در ادامه طرح خوش حجابی است که دختران با ورود به سن 15 سالگی تا پایان 20 سالگی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند، در این طرح به دختران خوش حجاب در سطح بالاتری آموزش های لازم و مشاوره داده می شود و در صورت تشکیل خانواده در آموزش های همسرداری و تربیت کودک نیز شرکت می کنند.

وی در خصوص فعالیت های رسانه ای و مجازی موسسه ریحانه النبی(ص) اظهار داشت: معرفی کتاب و نرم افزار، ارئه مقالات تخصصی (حجاب، خانواده، تربیتی،امر به معروف و نهی از منکر)، پرسمان (پاسخ به شبهات، مشاوره)، دیدبان (آمار رشد و انحطاط در ایران و جهان)، گنجینه نور(آیات،احادیث،احکام)، ادبیات(شعر، نشر،حکایت، ضرب المثل، تمثیلات، پیامک)، اطلس حجاب(حجاب در ادیان و اقوام ملل)، رهیافتگان(بانوان مستبصر به حجاب تاج بندگی خدا)، اسوه ها(بیان و سیره بزرگان دینی همچون علما، شهدا، صلحا، مسئولین، هنرمندان، کلام و رفتار بیگانگان) ، زلال معرفت(وقایع خوش حجابی شیر زنان تاریخ)، آینه عبرت(عواقب عینی خانمان سوز بی حجابی)،دوربین علم(حجاب از دریچه پزشکی، روانشناختی و جامعه شناختی)، معرفی اقلام فرهنگی حجاب، گالری فیلم و صوت و تصویر، معرفی محصولات حجاب، یادداشت روز از جمله فعالیت  های رسانه ای و مجازی این موسسه به شمار می رود.

وی در خصوص تولیدات محصولات فرهنگی موسسه ریحانه النبی(ص) در بحث حجاب بیان کرد: مرکز تحقیقات ریحانه النبی (ص) در راستای رسالت فرهنگی خود زمینه مقابله با نمادهای ضد فرهنگی غرب، اقدام به تولید و عرضه نوشت افزار ، بازی و سرگرمی، کتاب و محصولات متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی کرده است.

 مدیر اجرایی موسسه ریحانه النبی(ص)، گفت: ما جز موسساتی هستیم که کار میدانی و عملی در خصوص حجاب انجام می دهیم و با نگرش متفاوت نسبت به حجاب کار می  کنیم.

حجت الاسلام گلسرخی  بیان داشت: ما در مدارس ابتدایی بر اندیشه های دانش آموزان کار می کنیم چرا که  با توجه به تغییر مسائل اجتماعی و خانوادگی، اندیشه های فرزندان نسبت به حجاب نیز تغییر کرده است.

وی بیان کرد:برای ارتقای حجاب در دانش آموزان ابتدا باید خانواده ها آموزش ببینند ، اکثر خانواده های مذهبی بر سر موضوع حجاب مشکل دارند و انتقال فرهنگ حجاب را وارد نیستند ضمن اینکه امروز خانواده های ما در مسائل مذهبی  دچار مشکل هستند.

مدیر اجرایی موسسه ریحانه النبی(ص)، افزود: سبک زندگی دینی باید در خانواده ها آموزش داده شود و مشاوره هایی که امروز به خانواده خصوصا در تهران ارائه می شود، سبک غربی است و باید به این نکته توجه شود که غرب اعتقادی به خانواده وجود ندارد.

حجت الاسلام گلسرخی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از افراد که در فعالیت های فرهنگی کار می کنند، کاسب فرهنگی شده اند، وقتی نگاه فرهنگی مادی شود اخلاص در آن کار از بین خواهد رفت و متعاقبا تأثیر مثبت  خود را نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
خانه و خانواده
مسئول مشاوره موسسه ریحانه النبی(ص) تهران:
خانواده
مدیر اجرایی و مسئول مشاوره موسسه ریحانه النبی(ص) تهران، گفت: متأسفانه برخی از افراد که در فعالیت های فرهنگی کار می کنند، کاسب فرهنگی شده اند، وقتی نگاه فرهنگی مادی شود اخلاص در آن کار از بین خواهد رفت و متعاقبا تأثیر مثبت خود را نخواهد گذاشت.
برچسب‌ها: 
فرهنگ حجاب و عفاف
خانواده
تغییر چهره فعالیت های فرهنگی
نحوه تولید: 
بازنشر

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال