آیا آزمون استخدامی ختم به استخدام می شود؟


در حالی که خبرآزمون استخدامي متمركز دستگاه‌هاي اجرايي دستمایه ای شده برای جذب مخاطب رسانه ها در بین انبوه فارغ التحصیلان جویای کار، نگاهی گذرا به دفترچه ی راهنمای این آزمون و ظرفیت های اعلامی جذب نیرو در آذربایجان شرقی خیلی زود موجب میرایی این امید گذرا و محل سوالات و ابهامات بسیار می گردد.

در آزمونی که روزنه ی امید بسیاری از جوانان برای استخدام در دستگاه های اجرایی شده است با نگاهی اجمالی می توان متوجه شد در فهرست شغل محل های وزارت نیرو بر خلاف بسیاری از مناطق و استان ها، استان آذربایجان شرقی و متعاقب آن شهر ما هیچ سهمی ندارد. این در حالیست که در آزمون سال گذشته ی وزارت نیرو نیز، برای نمونه در رشته ی مهندسی برق شرکت توزیع آذربایجان شرقی تنها برای پذیرش2 نفر آن هم در سطح تمام استان ظرفیت اختصاص داده شده بود، که در مقایسه با استان های همجوار که ظرفیت های 10 الی15 نفر به رغم مساحت و جمعیت کمتر اختصاص داده اند بسیار ناچیز به نظر می آمد.

روند آزمون های متمرکز استخدامی قدمی مبارک است در مسیر توسعه ی عدالت در بهره مندی از فرصت های برابر شغلی تا آنچه در دستیابی به جایگاه های شغلی تعیین کننده است شایستگی و تخصص افراد باشد. اما آنچه در ظرفیت های استان آذربایجان شرقی نشان می دهد این شائبه را تقویت می کند که شاید مسیر جذب نیروی انسانی در سطح شهر و استان ما از طرقی دیگر و جدای از آزمون سراسری باشد.

نگارنده معترف به عدم تخصص و مطالعه ی کافی در این زمینه است و بر حسب مشاهدات و اسناد منتشره این سوال ها را مطرح کرده است، لذا در فصلی که انتخابات را پیشرو داریم و از هر سو سوالاتی از عملکرد مدیران، نمایندگان و وظایف شهروندی مطرح می شود برخود لازم دید سایرین را دعوت به توجه و تفکر در کم و کیف آزمون ها و ظرفیت ها نماید.

 

و البته فراموش نکرده ایم خاطره ی آزمونی در همین ایام، در سال 90...

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال