نخست خبر نویسی را یاد بگیریم تا اظهار نظر غلط نکنیم


خبر نویسی یکی ازمهمترین فنونی است که اگر در یاد گیری آن

سالها زحمت نکشیم و دوره های آموزشی و عملی را نگذرانیم قطعا در نوشته های خود با مشکل مواجه خواهیم شد که به عنوان نمونه به مطلبی اشاره می کنم   که نه تیتر آن خبری است ونه مطلبش قابل فهم است ( خلف گفتار به فاصله چهار انگشت)که توسط یکی از همشهریان عزیزم جناب آقای محمد انگوتی گلنگدری در همین سایت نوشته شده است .

غلط جمله خبری ایشان در همان سطر اول مطلبی که نوشتند بخوبی نمایان است و آن اینکه در سطر اول نوشتند بنده در یکی از سایت های محلی که اخیرا به جهت فعالیتهای انتخاباتی تنورشان داغ است . در صورتی که این مطلب توسط بنده در همین سایت صدای میانه نوشته شده است نه در یکی از سایتها.

ایشان زحمت کشیده و نوشتند که بنده مطالب را نقد کردم .وقتی کسی مدعی است فلانی خلاف قانون عمل کرده باید به آن اشاره کند که چه خلافی کرده است چرا که اگر فقط به کلمه خلاف قانون اکتفا شود که خواننده از مطلب نوشته شده چیزی متوجه نخواهد شد لذا باید تمامی گفته های قانون شکن را برشمرد و خواننده را  اگاه کرد ، تازه نقد سازنده و آگاهی دادن به مردم از مهمترین وظایف یک خبرنگار است . 

اشاره کردند که با جواب دادن علیه نماینده تبلیغ می کند . به نظر شما نوشتن اینکه نماینده مصوب کننده قانون انتخابات خود خلاف قانون عمل می کند تبلیغ علیه ایشان است ؟

نویسنده محترم متذکر شدند که این شخص  (بنده)که از همشهریان ماست خود مدعی سیاست است .  تقاضا می کنم یک نوشته و یا سخنرانی از بنده برای خوانندگان این سایت ارائه فرمایند که بنده تا به حال چنین ادعایی داشتم . بنده خبرنگارسیاسی بوده و هستم ولی هیچ وقت مدعی سیاست نبودم اشتباه نشود .

در ادامه نوشتند من متاسفم از اینکه مدعیان سیاست اینگونه ناشیانه تیتر می زنند ، از اینکه بنده بعد از 45 سال کار خبری     تیتر زدن را بنظر ایشان بلد نیستم  به رای و نظر خوانندگان  واگذار می کنم .

آقای انگوتی در نوشته خود به ارائه بیلان کاری نماینده اشاره کرده و نوشتند که منافع شخصی بنده در تخریب این نماینده است . برادر عزیز و یزرگوارم از شما تقاضا می کنم منافع شخصی بنده را که دنبالش هستم برای خوانندگان و همشهریان گرامیم بازگو فرمایید تا بدانند آ یا واقعا فکر می کنید بعداز 60 سال عمری که خداوند به من داده تازه دنبال منافع شخصیم ؟ قضاوت با مردم است.

در پایان علیرغم اینکه آقای انگوتی را زیارت نکردم و هیچ شناختی از ایشان ندارم ولی با تمام ارادتی که نه تنها به ایشان به عنوان یک همشهری بلکه به همه همشهریان فهیم و دانشمند م دارم تقاضا می کنم با یک مقدار مطالعه عمیق سعی نماییم در جهتی قدم بر داریم که رضایت مردم و خداوند را به همرا ه داسته باشد چرا که این راه دفاع از یک نماینده نیست بلکه خود در جهت تخریب وی قدم بر داشتن است آرزوی موفقیت همراه با سعادت و خوشبختی فراوان برای آقای انگوتی و خانواده محترمشان دارم .

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال