امام جمعه میانه: مماشات بیش از حد، ضعف و واهمه را القا می کند/ برخورد از موضع اقتدار، ربطی به برجام ندارد/تصاویر نماز جمعه و راهپیمایی


به گزارش فردای میانه امام جمعه میانه، با اشاره به حکمت های از نهج البلاغه و بیان روایاتی در مورد حقوق فرزندان بر عهده والدین، اقدام به ازدواج برای فزرند بالغ، آموزش نماز و فرائض دینی، برقراری عدالت بین فرزندان و تشویق و یاری برای انجام کار خیر را از حقوق فرزندان بر عهده پدر برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز در جوار امامزاده سید اسماعیل(ع)، با بیان اینکه آشنایی به تکلیف، موجب بهتر انجام دادن وظایف است افزود: اگر والدین نسبت به ازدواج فرزند بالغ خود کوتاهی کنند در گناهانی که فرزند در این رابطه مرتکب خواهد شد سهیم هستند.

او در این رابطه ادامه داد: متاسفانه عده ای واقعا در تامین جهیزیه درمانده هستند درحالیکه این کار با 5 یا 6 میلیون قابل حل است و موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع)، سپاه میانه و کمیته امداد امام خمینی(ره) در قالب ستاد جهیزیه با یاری مردم به این امر می پردازند ولی  سنت های زاید و دست و پا گیر و لیست مشکلات تخیلی و توهمی مانع ازدواج می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی مانع تراشی های از خود ساخته و دست و پاگیر را موجب افزایش سن ازدواج و به تبع آن، مشکلاتی در سن فرزندآوری و توصیه پزشکان و کارشناسان در این رابطه عنوان کرده گفت: بهانه های بیهوده مورد قبول خدا قرار نخواهد گرفت زیرا برنامه های زندگی را خداوند بیان فرموده که دستورالعمل ازدواج را نیز شامل می گردد و ما باید تابع دستورات پروردگار باشیم.

امام جمعه میانه به واقعه شهادت روحانی شهید نمر باقرالنمر توسط رژیم آل سعود و واکنش های مردم جهان به اینگونه جنایات اشاره کرده، از آن بعنوان حرکتی نابخردانه ناشی از حکام تازه به عرصه آمده و زیرمجموعه های رژی م آل سعود یاد نموده، گفت: در همین راستا حرکات اعتراضی فراگیر از سوی آزادگان عالم که منحصر به مسلمانان و شیعیان نبود، انجام پذیرفت و در مقابل بعضی حکام خودفروخته کشورهای مسلمان با سکوت و یا با واکنش های نسنجیده و نامعقول نیزکارهایی را انجام دادند.

حامدی گفت:  کشور مسلمان عربستان می تواند در جهان اسلام نقش تعیین کننده داشته باشد ولی متاسفانه با این رفتارهای نابخردانه، نسنجیده و اشتباه، به بیراهه رفته است.

وی رفتارهای اخیر حکام عربستان را ناشی از  معطوف شدن جهانیان به اشتباه بزرگ و جنایات آل سعود در حمله به یمن و جنایات و وارد نمودن خسارت به زیرساخت های این کشور و حمایت از داعش و گروه های مشابه عنوان کرده گفت: این کشور بخاطر رفتارهای نسنجیده اش در این سال ها تحت فشار است و قدری لازم بود توجهات از این نقطه به جای دیگر منعطف شود ولی باز هم دچار اشتباه محاسباتی دیگر ناشی از بی تجربگی مسئولین این کشور شد.

امام جمعه کاهش قیمت نفت توسط رژیم آل سعود را خیانت به جهان اسلام و خدمت به استکبار در سایه کم عقلی، حماقت و کوته فکری عنوان کرده، افزود: عربستان، خود متضرر شده و خواهد شد و بازنده نهایی خود این کشور است.

حامدی با اشاره به جنایاتی چون  کشتن یک ایرانی توسط یکی از مسئولین سفارت عربستان در ایران و فراری دادن فرد از کشور، فاجعه بی آبرویی در جده، حمله به سفارت ایران در یمن برخلاف قوانین بین المللی، فاجعه منا  که توسط عربستان در گذشته علیه ایران انجام داده بود، از عدم واکنش مناسب و مماشات بیش از حد مسئولین در این خصوص انتقاد کرد.

وی گفت: واکنشی که مسئولین داخلی داشتند این بود که در حال پیگیری هستیم و به تذکری بسنده کردند که این مماشات های بی رویه، آفت دارد و برخی ادعاها و سخنان و گزافه گویی ها ناشی از همین مماشات بوده و ضعف و واهمه ایران را القا می کند و مسئولین بایدابتدا به گزافه گویی ها و تعرضات با اقتدار کامل و از موضع قدرت پاسخ دندان شکن دهند و سپس به پیگیری موضوع از طریق مجامع بین المللی بپردازند تا کسی حتی به شوخی جرات گزافه گویی را نداشته باشد.

حجت الاسلام حامدی ضمن نادرست خواندن تعرض به سفارت عربستان، گفت: برخورد قانونی با متخلفین انجام می شد و این بهانه ای برای بستن سفارت توسط عربستان نبود.

امام جمعه میانه گفت: برخورد از موضع اقتدار، ربطی به برجام ندارد و نباید چنین فکر کرد که مبادا حرکتی کنیم که کاخ خیالی ساختگیمان دچار تزلزل شود، سپس پیگیر حق و حقوق شویم. این کوتاه آمدن ها موجب پیشروی آنها می شود.

وی شیخ ابراهیم زکزاکی در نیجریه، سید حسن نصرا... در لبنان، شیخ نمر در عربستان فرزندان خمینی کبیر خوانده، آنها را ثمره نهالی توصیف کرد که امام خمینی(ره) کاشته بودند و افزود: این حرکت شیخ، آنها و برنامه ریزانشان را ترسانده، و اینها بخاطر عدم قدرت آنان برای قطع درخت تنومند انقلاب است که به هرس شاخ و برگ آن روی آورده اند، غافل از اینکه این راه خاموش شدنی نیست.

حجت الاسلام حامدی به سمینار سراسری ائمه جمعه کشور و دیدار با مقام معظم رهبری اشاره کرده، به تشریح برخی از بیانات ایشان پرداخت.

حامدی گفت: در بحث امنیت و توان نظامی واقعا اخبار امیدوار کننده و غرور آفرینی شنیدیم که در سایه زحمات فرزندان مملکت به اقتداری دست یافته ایم که در دنیا روی آن حساب می شود در حالی که خودمان اگر به این خودباوری نرسیم واقعا جای ترس دارد.

وی با نقل قول از رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان نماز جمعه را بعنوان قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق توصیف نمودند که می تواند در جنگ اعتقادی و فرهنگی تحمیلی ایستادگی کرد که لازمه آن حضور پرشور و برگزاری باشکوه این مراسم عبادی سیاسی است.

حامدی همچنین ادامه داد: در مورد انتخابات گلایه ای از فضای زودرس انتخاباتی در کشور داشتند و نتیجه اینگونه فضای آسیب زا را رقابتی شدن و نمود بداخلاقی انتخاباتی عنوان کردند و خواستار توجه و دقت مسئولین برگزار کننده انتخابات و آحاد مردم شدند و فرمودند که این فضا به صلاح مملکت نیست.

امام جمعه میانه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به موضوع انتخابات از منظر حق الناس می نگرند گفت: ایشان در مورد رد صلاحیت هم فرموند رد صلاحیت فرد صالح و تایید صلاحیت فرد غیرصالح، تضییع حق الناس است، پذیرش نتیجه انتخابات و رعایت قوانین و تابع قانون بودن کاندیداها، مواردی از حق الناس انتخابات هستند که نباید مسئولین ذره ای در آن کوتاهی کنند و باید به دقت انجام شود.

حامدی با تاکید بر اینکه مردم آگاه تر از قبل در صحنه حضور دارند و صحنه را به دقت رصد می کنند از مردم خواست تا با دقت بیشتر با روش های ناصحیح و مشکوک تبلیغاتی و حامیان برخی کاندیداها که از اشخاص آرم دار و دارای سوء پیشینه تشکیل یافته اند آگاهی یافته و در رای خود دقت بالایی داشته و حساسیت به خرج بدهند.

وی رای از روی ناآگاهی و یا دخیل نمودن ملاک های دیگری غیر از ملاک های واقعی یک نماینده اصلح را خیانت به همشهریان، مملکت و خون شهدا عنوان نموده افزود: باید مجلس، مقتدر باشد و متاسفانه آنچه مورد غفلت واقع شده، وظیفه اصلی قانون گذاری نماینده است درحالیکه مجلس وظیفه ریل گذاری برای حرکت دولت را بعهده دارد و عدم توفیق کار دولت در برخی امور، به ریل گذاری نادرست و نبود نظارت کافی و کمک قوه مقننه به مجریه است.

گفتنی است نمازگزاران جمعه، پس از اقامه نماز با راهپیمایی از مسیر امامزاده اسماعیل(ع) تا چهارراه آزادی و سر دادن شعرهای ضد استکباری و علیه رژیم آل سعود، با قرائت قطعنامه ای در 4 بند، سیاست ها و جنایات آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقرالنمر را محکوم کردند.

عکس و خبر: رضا امامی

fardayemiyaneh.ir

 

 

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال