به مناسبت در گذشت کهنسال ترین مربی قرآنی کشور


خانم صدیقه محمدی آچاچیلویی کهنسالترین مربی مکتبخانه ای قرآن در ایران و کهنسالترین میانه ای در آستانه 110 سالگی، شامگاه روز جمعه 1394/10/18در شهر آچاچی چشم از جهان فانی بربست و به دیار باقی شتافت .

برای معرفی این استاد بزرگ قرآن به کتاب مشاهیر میانه مهندس محمد صادق نایبی مراجعه کردم:

"صدیقه محمدی آچاچیلویی کهنسالترین مربی قرآن کشور و کهنسالترین میانه ای، در سال 1285 شمسی مقارن با پادشاهی مظفرالدین شاه در شهر آچاچی میانه متولد شد. 

صدیقه خانم ، قرآن خوانی و قرآن آموزی را از پدر فاضلش ملا میرزا محمد علی از شاگردان ملا محمد باقر خلخالی فرا گرفت و با تبدیل منزلش به مکتبخانه، بیش از 80 سال از عمر 109 ساله اش را به تربیت فرزندان قرآنی در زادگاهش آچاچی میپردازد.

بانوی آرام و محجوب آچاچی با حدود 100 نوه و نتیجه، صدها فرزند معنوی نیز در آچاچی دارد که همگی تربیت یافته مکتب او هستند.

در سال 1387 از صدیقه خانیم به عنوان خادم برگزیده قرآن در استان تجلیل شد و دوربین خبرنگارهای کشور به سمت این خادم بی مدعای قرآن چرخید."

 برای این عزیز از دست رفته طلب غفران الهی داریم و امیدواریم امشب مهمان رسول خدا و ائمه اطهار در بهشت برین باشند. برای شادی روح استاد صدیقه محمدی فاتحه ای نثار کنیم.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال