http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اعتبارات ماده 180 به آموزش و پرورش

اعتبارات ماده 180 به آموزش و پرورش

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی یاسوج گفت:به دلیل اینکه میانگین تعداد دانش‌آموزان این استان درهر کلاس پایین‌تر ازمیانگین کشوری است،اعتبارات ماده 180به آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد تعلق نمی‌گیرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛حسن نوروزی با بیان اینکه دستگاه‌های اداری این استان به دلیل وضعیت اعتبارات جاری و هزینه‌ای خود قدرت کمک به سایر دستگاه‌ها در برگزاری برنامه‌ها را ندارند، اظهار کرد: برخی دستگاه‌ها می‌توانند با رایزنی که از مرکز داشته باشند اعتبارات مورد نیاز برای برگزاری برنامه‌های خود را جذب کنند.

وی از آموزش و پرورش به عنوان دستگاهی یاد کرد که قادر است از این اعتبارت ملی استفاده کند، گفت: برای مثال اعتباراتی در زمینه سازمان دانش‌آموزی و بسیج دانش‌آموزی و اردوی راهیان نور امسال در پیوست قانون بودجه در اختیار آموزش و پرورش است که می‌توانند با رایزنی که با وزارت دارند از این اعتبارات استفاده کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی ادارات هستند که اعتبارات آن‌ها را از طریق استانی تأمین می‌کنیم اما برخی ادارات مانند آموزش و پرورش اعتبارات آن متمرکز است که باید مسئولان استانی در هنگام نیاز با وزارتخانه خود ارتباط برقرار کنند.

وی در همین زمینه در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم اختصاص اعتبارات ماده 180 مناطق محروم به آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: این موضوع دلیل خاصی دارد چرا که میانگین تعداد دانش‌آموز در هر کلاس درس این استان پایین‌تر از میانگین کشوری است.

نوروزی افزود: برای مثال میانگین تعداد دانش‌آموز در هر کلاس درس در یاسوج با احتساب مدارس روستایی 20 دانش‌آموز در هر کلاس و در گچساران 16 و در کهگیلویه 18 دانش‌آموز است.

وی گفت: اما این میانگین در کشور و برای پرداخت اعتبارات ماده 180 به میزان هر کلاس درس 23 دانش‌آموز است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به همین دلیل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در سال آینده هم نمی‌تواند از اعتبارات ماده 180 استفاده کند.

وی در ادامه با درخواست از مدیران برای اینکه در نشست‌ها، درخواست‌هایی که از عهده استان برنمی‌آید را مطرح نکنند، افزود: برای مثال وقتی اعتبارات یک دستگاه به صورت متمرکز است نباید انتظار دریافت کمک از طریق استانی را داشته باشد و یا اینکه انتظار داشته باشند دستگاه‌های دیگر به آن‌ها کمک کنند.

انتهای پیام/ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بهترین حالت خوابیدن چیست؟
احمدی نژاد دبیرکل سازمان ملل را رئیس جمهور جهان نامید!
رئیس جمهور: دعواهای بی‌ثمر را رهاکنیم
۶ سند همکاری حمل و نقلی بین ایران و آلمان امضا شد
رهبری اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی جهت حل مشکل آب را دادند
صدام بیشتر عراقی کشته است یا آمریکا؟
جزئیات دریافت کارت آزمون‌های استخدامی
کسانی که از دوران مبارزه، انقلاب را قبول نداشتند، تریبون گرفته اند و رأی مردم را زینتی می خوانند
تهاجم به یمن از مصادیق جنایت جنگی است
واژگونی مینی‌بوس حامل شهروندان ایرانی در ترکیه
چگونه ذهن خود را خالی کنیم؟ بازسازی مجدد افکار
فرهنگ سازی و تامین امنیت ،رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است
شرط اول مجوز فعالیت مزون‌ها در شبکه‌های اجتماعی
کلیپ فیلم حسام نواب صفوی با آس و پاس (۱)
صحبت های نسرین مقانلو در نقش «مختارنامه»
آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری MTN در بازار ایران
دلیل بدمزگی دهان در صبح و علاج آن
ترانه «داغ حسرت» با صدای سالار عقیلی
ماجرای اخطار برای پلمب صرافی‌ها +سند
گواردیولا: اغذیه مرا حسابی سرگرم کرده بود/ هنوز به بازیکنانم اعتماد دارم
تبلیغات