http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آنجا که امن نیست خود عربستان است/درست دفاع کنیم عقب‌نشینی می‌کنند

آنجا که امن نیست خود عربستان است/درست دفاع کنیم عقب‌نشینی می‌کنند

حمیدرضا آصفی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اتهام عربستان مبنی بر نبودن  امنیت در ایران و پیشنهاد بازی در زمین بی‌طرف گفت: عربستانی‌ها خودشان هم می‌دانند که ایران کاملا امن است، اتفاقا آنجا که امن نیست خود عربستان است که نمی‌تواند ماجرای منا و فرودگاه‌هایش و رفتار با مردم خودش را هم مدیریت کند و آن اتفاق‌ها در آن کشور رخ می‌دهد.

آمریکایی ها هم به ایران اتهام نا امنی نزدند
آصفی در ادامه گفت: قطعا این موضوع را آنها از قبل برنامه‌ریزی کرده بودند، و ماجرای سفارت را بهانه کرده‌اند، برخی باشگاه های کشورهای عربی تقریبا ۱۲ ساعت قبل از این ماجرا اعلام کرده بودند که به ایران نمی‌آیند، حتی سفارت خود را هم تخلیه کرده بودند. ما سال‌ها با آمریکا قطع ارتباط بودیم و هنوز هم هستیم اما تیم‌های آنها به ایران می‌آمدند و مسابقه می‌دادند و می‌رفتند، آمریکایی‌ها دشمن این انقلاب بودند ولی هرگز به ایران اتهام نا امنی نزدند چون می‌دانستند این اتهام بی‌اساس است.

عربستانی ها این ماجرا را برنامه ریزی کرده بودند
وی در ادامه افزود: عربستانی‌ها برای فرار از پاسخگویی به جوامع بین الملل این پروسه را برنامه ریزی کرده بودندوگرنه ایرانی‌ها معروف هستند به مهمان نوازی. شما ببینید ۴۴۴ روز لانه جاسوسی اشغال بود و خون از دماغ آمریکایی‌های آن سفارت در این مدت بیرون نیامد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه در مورد واکنش فدراسیون فوتبال ایران در این رابطه گفت: این موارد که ذکر کردیم را باید فدراسیون ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا  مطرح کند. چرا که پذیرش این مورد می‌تواند این درخواست را همه گیر کند و دیگران هم چنین ادعایی را مطرح کنند.

باید یک یا چند دیدار با تیم های بزرگ اروپایی در ایران برگزار کنیم
وی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر تاکید کرد: من اگر جای رئیس فدراسیون فوتبال ایران بودم حتما یک مسابقه بزرگ با یک تیم اروپایی در ایران برگزار می‌کردم، حتی نه یک بازی که چند بازی با تیم‌های بزرگ را در ایران برگزار می‌کردم تا همه دنیا بدانند که ایران کاملا امن است.

سفیر سابق ایران در امارات متحده عربی با بیان اینکه ما باید به خودمان بیاییم به خبرنگار مهر گفت: ۱۵ سال است که می‌گویم کیش باید برای تیم‌های ملی و باشگاهی تجهیز شود، خود من سال‌ها قبل دو گروه از فرانسه آوردم که برنامه بدهند اما این ماجرا جدی گرفته نشد و اراده اش را ندیدم. واقعا چه معنایی دارد که این پول‌ها را در اردوهای ورزشی ترکیه و امارات هزینه کنیم؟ من فکر می‌کنم مجلس باید همت کند تا بالاخره کمپ بزرگی در کیش یا هر جای دیگری  احداث کنیم و از سرمایه سوزی و نیاز باشگاه‌ها و تیم‌های ملی جلوگیری کنیم.

صدای ایران خوب شنیده نمی‌شود
وی در ادامه تصریح کرد: ما باید در کنفدراسیون فوتبال آسیا و البته در تمام فدراسیون‌های ورزشی دیگر در قاره و جهان بتوانیم کرسی داشته باشیم و از حق ایران دفاع کنیم چون صدای ایران خوب شنیده نمی‌شود.

رابطه وزارت ورزش و وزارت امور خارجه باید تقویت شود
سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ایران در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر گفت: ما باید از وزارت امور خارجه ایران کمک بگیریم، تا جایی که من می‌دانم ارتباط وزارت ورزش و وزارت امور خارجه خیلی قوی نیست، باید این مورد تصحیح شود، مثل سالی که تهدید به تعلیق شده بودیم و وزارت امور خارجه به کمک فوتبال آمد و از تعلیق فوتبال ایران جلوگیری کردیم.

وی در پایان تاکید کرد: اصرار می‌کنم حرف این کشورها در مورد ناامنی در ایران حرف بی پایه و اساسی است و به نتیجه نمی‌رسد مگر اینکه غوغا سالاری کنند و بریز و بپاش کنند اگر درست دفاع کنیم آن‌ها ناچار به عقب نشینی هستند.  

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کلیپ فیلم میثم سروری آموزش تخصصی نرم افزارهای مثل سازی
کلیپ فیلم انجمن مکالمه اسپیکینگ آیلتس در کمبریج
شناسایی رایانه همه فن رقیب «مایکرو سافت» (۴ عکس)
پاکسازی معده و روده با روش های خوراکی و درمانی در طب سنتی
محمود صادقی: برخورد نهادهای خارج از دانشگاه با دانشجویان خلاف قانون است
عکس سلفی بازیگر زن در حافظیه شیراز
مبادرت تازه مایکرو سافت برای پخش بازی
بریتانیا و آمریکا تسلیحات و سرباز به شرق اروپا اعزام می کنند
مسکو: ناوهای روسیه در حال حرکت به سوی سوریه هستند
مواضع مشاوران «کلینتون» از سیاست سختگیرانه او نسبت به ایران حکایت دارد
سرماخوردگی در اطفال + راههای مداوا (۲ عکس)
واشنگتن: تصمیمی برای هماهنگی با دولت سوریه در عملیات رقه نداریم
«ترکی فیصل»: روسیه در مبارزه با گروه‎های تروریستی جدی نیست/توافق هسته‎ای، ایران را جسورتر کرد
اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل
خاموش و روشن های مک
فیلم تست کیبورد برای سایت ایسام ( آپارات ) -دانلود و پخش
لطیفه های جدید و عکس‌های خنده دار (سری ۱۷۵)
بازیگر زن سریال هشت و نیم دقیقه در آرزوی بازی با بازیگر مرد / عکس
ساختمان «کفش ملی» آتش گرفت +عکس
عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان
تبلیغات