5 حرکت ورزشی ساده و بسیار مفید


شما می توانید یک برنامه خاص ورزشی طراحی کنید، این برنامه باید بر اساس اهداف و توانایی های شما باشد. اما اگر فرصت ندارید تا کامل ورزش کنید، پنج نوع ورزش زیر می توانند بیشترین فایده را برای شما داشته باشند. همه ورزشکاران باید این پنج نوع ورزش را انجام دهند، این ورزش ها باعث قدرت بیشتر می شوند و از آسیب دیدگی ها جلوگیری می کنند.

روش صحیح شنای ارنج ، حرکت های ورزشی ساده ، حرکت های ورزشی مفید

شنای آرنج: شنای آرنج ورزشی است که قسمت میانی بدن را قوی می کند و ماهیچه های همه بدن را درگیر می کند (ماهیچه پشت، بازوها، شانه ها و پاها) به خصوص ماهیچه های شکمی. شنای روی آرنج می تواند ورزش برای ارزیابی قدرت قسمت میانی بدن باشد و استقامت این قسمت را بالا ببرد.

شنا روی ارنج از بغل ، حرکت های ورزشی مفید ، حرکت های ورزشی مفید کوتاه

شنا روی آرنج از بغل: در شنای آرنج از بغل تمام ماهیچه هایی که در شنای روی آرنج تحرک نداشتند، به کار گرفته می شوند به خصوص ماهیچه لگن و زانو.

حرکت ورزشی صحیح ، حرکت های ورزشی مفید کوتاه ، شنای ارنج

حرکت ایستادن و نشستن به حالت اسکات: در این حرکت یک قدم می ایستید و در قدم بعد به حالت اسکات می نشینید این روند را تکرار می کنید. این حرکت باعث قوی شدن عضلات پایین بدن می شود و تعادل و استقامت را بالا می برد. اگر مانند حالت اسکات وزنه به دست بگیرید، عضلات بیشتری کار می کنند، به خصوص عضلات بالایی و میانی بدن. این حرکت باید بدون وزنه شروع شود، سپس وزن کم در حد دو و نیم کیلو به دست بگیرید. با گذشت زمان می توانید این وزن را افزایش دهید.

شنا روی کف دست ، شنای ارنج ، شنا روی ارنج از بغل

شنای روی کف دست: اگر تنها می توانید یک حرکت برای قسمت بالایی بدن انجام دهید، بهتر است از این حرکت استفاده کنید. این حرکت نیاز به مکان و زمان زیادی ندارد.

نرمش های شدید کوتاه و ورزش های آرام متناوب: چهار ورزش اول برای بالا بردن قدرت و استقامت ماهیچه ها بود، اما هیچ ورزشی بدون نرمش های مربوط به قلب و عروق کامل نیست. قدرتمند کردن قلب و عروق به وسیله این نوع ورزش سریع ترین راه است. همه ماهیچه هایی که در چهار ورزش اول بدون تحرک ماندند در این حرکت فعالیت می کنند.

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال