http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

علت ریزش مو و درمان آن

علت ریزش مو و درمان آن

اگر شما هم به ریزش مو دچار هستید پس حتما این مطلب را بخوانید

طاسی هم در آقایان و هم در خانم ها وجود دارد ولی در آقایان بیشتر است. البته ریزش مو در خانم ها به درجات پایین است و کمتر منجر به طاسی می شود.

علت ریزش مو و درمان آن ، علت ریزش مو ، راه های جلوگیری از ریزش مو


شایع ترین علت ریزش مو علت هورمونی و ژنتیک در زنان و مردان است. این نوع ریزش مو معمولاً از سن بلوغ آغاز می شود و موهای جلوی سر دچار ریزش می شود. هیچ درمانی فعلاً در دنیا وجود ندارد که ریزش موی نوع مردانه را به صورت قطعی درمان کند و روش های درمان تنها آن را کاهش می دهد.
افراد مبتلا به این عارضه باید زودتر به پزشک مراجعه کنند تا امکان استفاده از درمان بیشتر فراهم شود.
ریزش موی نوع تلوژن (ریزش موی کلی سر) بر اثر کم خونی، اختلال در کارکرد تیروئید، استرس، شیردهی، زایمان، سوء تغذیه، مصرف برخی داروها و مکمل ها نیز ممکن است به وجود آید.


علت ریزش مو و درمان آن ، راه های جلوگیری از ریزش مو ، راه های درمان ریزش مو

مدل «سکه ای» از دیگر انواع ریزش مو است که موجب می شود یکباره بخشی از موهای سر یا صورت دچار ریزش شود. علت این عارضه به صورت قطعی مشخص نیست اما استرس بر تشدید آن تأثیرگذار است. این بیماری مسری و واگیر دار نیست و بعد از درمان ممکن است دوباره تکرار شود.
بیماری های مختلف از جمله روماتولوژی و مفصلی، شیمی درمانی، قارچ های سر به ویژه در کودکان نیز از جمله عوامل ریزش مو هستند. کندن مو توسط فرد عصبی و در دختران شایع تر است که این عوامل نیز می تواند موجب ریزش مو شود.

منبع: نمناک
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب