بیش از 380 هزار نفر ،تحت پوشش طرح دندانپزشک خانواده


حدود ۳۸۲ هزار نفر تحت پوشش طرح دندانپزشک خانواده قرار می گیرند که در این بین ۸۸هزار نفر دانش آموزان زیر ۱۴ سال هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند؛رییس طرح دندانپزشک خانواده گفت: خدمات این طرح شامل برنامه های اجرایی به تحول سلامت دندان٬طرح دانش آموزی و طرح دندانپزشک خانواده به ارائه خدماتی از جمله کشیدگی وپرکردن و شیار پوش کردن و فلوراید تراپی و معاینه و ثبت می باشد.

دکتر احمدی پیما افزود: در توسعه این طرح قرار است ۴۰ کاردان آموزش ببینند و در خصوص این برنامه جذب شوند.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده اظهار کرد:این طرح شامل خدمات ترمیم و ترمیم دندان های۶ و شیار پوش،کشیدن دندان های شیری و عفونی دائمی که اینها به صورت صددرصد برای بیماران انجام می شود.

وی در خصوص بیماری های دهان و دندان به تغذیه نادرست و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان اشاره کرد .

رییس طرح دندانپزشک خانواده گفت:اطلاعات کم والدین هم یکی از عللی است که ما با توجه به آن قرار است در زمینه پیشرفت سلامت دهان و دندان آموزش های صحیحی برای آنان داشته باشیم که قطعا این شاخص طی ۶ سال آینده با اجرای این طرح ها از ۲/۰۹ به ۱/۰۹ درصد برسد.

احمدی پیما افزود:تنها ما نیستیم که باید این طرح ها رو ارتقا بدیم بلکه مردم خودشان هم باید در رعایت سلامت دهان و دندان همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/گ

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات