سوءاستفاده درمانی از «الکتروتراپی» در آرایشگاه ها و باشگاه ها


دبیر اجرایی چهارمین سمینار تازه های الکتروتراپی، نسبت به سوءاستفاده از روش های درمانی الکتروتراپی در مکان هایی مثل آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی هشدار داد.

وی افزود: الکتروتراپی معمولا هم به طور مستقیم و هم به طور مکمل با روش های درمانی دیگری مثل ورزش درمانی ، درمان های دستی و... بکار می رود و خصوصا در بیماران بستری جهت کاهش درد و ادم و جهت تسریع روند بهبودی و زودتر ترخیص شدن بیمار کاربرد ارزشمندی دارد و باعث کاهش هزینه های  بستری می شود.

امامی عنوان کرد: الکتروتراپی یعنی استفاده از عوامل فیزیکی مثل جریان الکتریسیته ، امواج التراسوند، امواج الکترومگنتیک، امواج دیاترمی، لیزر و همچنین امواج مغناطیسی جهت درمان و کمک به بهبود بیماری و کاربرد دیگر آن بحث پیشگیری ، خصوصا در آسیب های عضلانی - عصبی، تاندونی و لیگومانی است و از طریق الکتروتراپی می توان به کاهش روند بیماری، بهبود سریع تر بیماری، تسریع و ترمیم آسیب های عضلانی و لیگومانی و همچنین برای برگشت سریع تر ورزشکارانی که دچار آسیب های عضلانی، رباطی شده اند به میادین و فعالیت های ورزشی کمک کرد.

وی گفت: الکتروتراپی شاخصه اصلی رشته فیزیوتراپی است و کار کردن با فیلد الکتروتراپی علاوه بر دانش بالینی و شناخت بیماری ها، مستلزم شناخت دستگاه ها و فیزیک کار کرد آنها است و همچنین نیاز به تبحر و مهارت خاص دارد و فیزیوتراپیست علاوه بر دانش شناخت بیماری ها و کاربرد الکتروتراپی بایستی مهارت لازم جهت کارکرد با این تجهیزات را داشته باشد.

امامی اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که در جامعه امروز وجود دارد این است که متاسفانه از ناآگاهی مردم سوءاستفاده می شود و از این تجهیزات الکتروتراپی در مکان هایی مثل آرایشگاه ها، باشگاه ها و حتی در منزل استفاده می شود و قطعا نه تنها نتیجه درمانی نخواهد داشت بلکه آسیب هایی به دنبال خواهد داشت چرا که الکتروتراپی حتما بایستی توسط یک فرد که در رشته فیزیوتراپی تحصیل کرده و علاوه بر دانش، تبحر لازم را کسب نموده استفاده شود.

دبیر اجرایی چهارمین سمینار تازههای الکتروتراپی اظهار داشت : اگر این دستگاهها توسط افراد غیر متبحر مورد استفاده قرار گیرد عوارضی چون سوختگی، شوک و تشدید درد را برای بیمار به همراه دارد  .

وی یادآور شد: در حاشیه برگزاری چهارمین سمینار تازه های الکتروتراپی که از ۲۴ تا ۲۵ دی ماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود نمایشگاهی از جدیدترین تجهیزات و فناوریهای نوین در فیزیوتراپی ارائه می شود .

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران جوان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال