http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دبیری: آقای سجادی، حاشیه‌سازی در آستانه مجمع کار درستی نبود


دبیری: آقای سجادی، حاشیه‌سازی در آستانه مجمع کار درستی نبود

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: حاشیه‌سازی در آستانه برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال توسط افراد کار درستی نیست.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس ، شهرام دبیری در خصوص ابهامات اساسنامه پیشنهادی و ایراداتی که به آن گرفته می‌شود، گفت: موضوع اساسنامه اینطور است که از چند وقت پیش مطرح شده بود تا اصلاحاتی طبق نظر فیفا در اساسنامه فدراسیون فوتبال انجام شود که بر همین اساس به هوشنگ نصیرزاده کارشناس مسائل حقوقی و تدوین مقررات مأموریت داده شد تا این قضیه را پیگیری کند و سپس نقطه‌ نظرات اعضای هیأت رئیسه و حتی اعضای مجمع فدراسیون فوتبال نیز جمع‌آوری شد تا درنهایت با مطابقت با اساسنامه فیفا، در اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز تغییراتی به وجود بیاید، البته این اصلاحات بیشتر اصلاحات شکلی و نوشتاری بود و به آن صورت، تغییرات ساختاری در اساسنامه ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه بالاخره این تغییرات در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تصویب شد، افزود: هر ارگان و یا هر شخصی که به اساسنامه انتقاد دارد می‌تواند انتقاد خود را مطرح کند، اما انتقادی که به صورت کارشناسی‌شده باشد و علمی، قانونی و منطقی مطرح شود؛ یعنی بگویند بند خاصی که تصویب شده به طور مثال این ایراد را دارد‌، یا مثلاً مواردی که مصوب کرده‌اید به نفع کاندیدای خاصی برای حضور در انتخابات است.

دبیری تأکید کرد: اگر واقعاً انتقادات درست مطرح شود ما هم قبول می‌کنیم و اعضای مجمع هم می‌توانند آن مورد را حذف کنند، اما اگر اینطور نباشد و اگر قصدمان از گرفتن ایرادات این باشد که بخواهیم حاشیه ایجاد کنیم و بخواهیم از زیربنا و ساختار، اساسنامه را زیر سؤال ببریم، بدون اینکه این صحبت‌ها مبنایی داشته باشد، مطمئناً این کار درست نیست.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به انتقادات سجادی، معاون وزارت ورزش تأکید کرد: تمام اعضای مجمع و حتی وزارت ورزش نیز می‌توانستند تا 19 دی‌ماه امسال نظرات خود در خصوص اصلاحات اساسنامه را به صورت مکتوب به فدراسیون فوتبال ارائه کنند و ظاهراً هم گفته می‌شود که از سوی وزارت نیز انتقادات نسبت به اساسنامه و تغییرات انجام شده در آن نیز به فدراسیون فوتبال ارائه شده است، حالا اینکه چرا در آستانه برگزاری مجمع، همین صحبت‌ها رسانه‌ای می‌شود به نظرم اقدام درستی نمی‌تواند باشد. معتقدم که افراد نباید حاشیه ایجاد کنند و اگر هر حرفی که زده می‌شود منطقی باشد، به طور مشخص اعضای مجمع نیز با آن موافقت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی منتقدین افزایش سن کاندیدای فدراسیون فوتبال را دستاویزی برای انتقاد قرار داده‌اند، گفت: جالب اینکه به این موضوع می‌پردازند و اعلام می‌کنند که ما با این کار می‌خواهیم چه کسی را به عنوان رئیس انتخاب کنیم، این در حالی است که کفاشیان با شرط قبلی یعنی داشتن 65 سال سن هم همچنن می‌توانست برای حضور در دور بعدی ثبت‌نام کند، حال اگر منظورشان 2 دور بعد است، تا آن زمان مشخص نیست که چه کسی زنده باشد، پس مطمئناً چنین هدفی در کار نبوده است.

دبیری گفت: اگر اعتراضی هست، ما به این اعتراضات حساس نیستیم و اگر اعضای مجمع قبول نکنند، شاید همان سن 65 سال برای کاندیدای ریاست فدراسیون انتخاب شود.

وی یادآور شد: دوستان اگر صحبت‌هایشان مبنای قانونی داشته باشد، به طور حتم بازخورد مثبتی خوهد داشت و اعضای مجمع نیز با منطق با آن برخورد می‌کنند، اما نمی‌توان هر حرفی را قبول کرد،‌ به خصوص اگر مبنای آن براساس زیر سؤال بردن فدراسیون و ارکان آن باشد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که چرا تا این اندازه طی روزهای اخیر برای اساسنامه حاشیه ایجاد شده است، گفت: من فکر می‌کنم چون مسائل به صورت کارشناسی مطرح نمی‌شود، این حاشیه‌ها به وجود می‌آید. یک بار دیگر تأکید می‌کنم صحبت‌ها باید به صورت کارشناسی مطرح شود. شاید هم با این صحبت‌ها و انتقادات غیرکارشناسی می‌خواهند کاری کنند که کفاشیان دیگر رئیس فدراسیون نباشد.

 

 

کد/2020

منبع: 90
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام بازاریاب با مزایای عالی در شرکت همدل بهاران
عکس گلشیفته فراهانی بغل محسن نامجو و زهرا امیر ابراهیمی
استخدام شابلون زن ماهر با حقوق عالی در تهران
نوشیدن آب یخ چه بلایی سر بدن می آورد
بازار به نفت 50 تا 60 دلاری عادت می کند؟
چه خطری در کمین دستگاه های قابل شارژ است؟
استخدام راننده جرثقیل پایه یک و ویژه در تهران
آرزوی کودک سرطانی با گشودن دروازه پرسپولیس برآورده شد
ساخت صفحات E-Ink تمام رنگی بوسیله‌ی مواد انعطاف پذیر
استخدام سرپرست انبار در شرکت معتبر در محدوده کرج و شهریار
نبش قبر یک زن پس از شنیدن صداهایی از درون آن! (عکس)
نگاه بدبینانه بانک جهانی به توافق اوپک برای تقویت قیمت نفت
۱۰ بازی پرفروش آمریکا در ماه سپتامبر؛ بازی‌های ورزشی در صدر
معرفی برترین موبایل های ۴G
استخدام بهیار | شنبه ۱ آبان ۹۵
دانلود قسمت ۴ چهارم سریال رویای فرمانروای بزرگ با لینک مستقیم شبکه نمایش
تست باتری گوشی گوگل پیکسل XL انجام شد
استخدام بازاریاب حرفه ای فروش در شرکت برنا ارتباط کوثر
سلفی بازیگران زن سینمای ایران پاییز سال ۹۵ | عکس بازیگران زن ایرانی
ایجاد «شهر سایه» برای اسکان اضطراری مردم ضروری است -آکا