http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

هاشمی‌طبا: مسئولان ورزش ایران رفتار مشابه اعراب نداشته باشند


هاشمی‌طبا: مسئولان ورزش ایران رفتار مشابه اعراب نداشته باشند

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی ایران می‌گوید مسئولان ورزش ایران نباید رفتاری مشابه کشورهای عربی داشته باشند و هرگز مسائل سیاسی نباید وارد عرصه ورزش شود. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، مصطفی هاشمی‌طبا در مورد اتفاقات اخیر در عرصه سیاسی و ورود آن به ورزش اظهار کرد: متاسفانه همیشه اختلافات سیاسی وارد عرصه ورزش نیز شده و فضا را گاهی ملتهب کرده، در مورد اختلافات اخیر و اختلافات سیاسی بین ایران و عربستان هم شاهد چنین اتفاقی هستم.

 او ادامه داد: تیم‌های ملی و باشگاهی ایران وقتی به عربستان سفر می‌کنند با انواع توهین‌ها روبرو هستند و این امر به دلیل اختلافات آنها با ایران است. متاسفانه زیربنای فکر آنها به این شکل است و این زیربنای فکر خود را در داعش و گرو‌های مشابه آن پیدا کرده است.

 رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی ایران با بیان اینکه عربستان در برهه‌های مختلف باعث ایجاد مشکلاتی برای ایران شده، گفت: حتی در زمانی مذاکراتی هسته‌ای و مراحل انجام برجام شاهد کارشکنی‌هایی از سوی عربستان انجام شد. در نهایت نیز این اختلافات سیاسی از سوی عربستان به عرصه ورزش کشیده شده که به هیچ عنوان درست نیست.

 هاشمی‌طبا خاطر نشان کرد: برای مثال ما و آمریکا با تمام اختلاف نظرهایی که از نظر سیاسی داریم و با این کشور قطع رابطه هستیم، به خوبی از تیم‌های ورزشکاران یکدیگر پذیرایی می‌کنیم و پای این اختلافات را به عرصه ورزش نمی‌کشیم.

 او با بیان اینکه مسئولان ورزش ایران کارها را با تدبیر و عقلانیت پیش ببرند، گفت: ما نباید مانند عربستان و کشورهایی که اختلافات سیاسی را وارد عرصه ورزش کرده‌اند عمل کنیم، بلکه باید با تدبیر و عقلانیت امور خود را دنبال کنیم.

 رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی ایران افزود: اگر هم مشکلی وجود دارد باید از سوی afc و یا fifa دنبال شود. ایران در این زمینه باید کار خودش را دنبال کند و باید هر کسی که به کشور ما سفر کرد با احترام با او رفتار کنیم.

 هاشمی‌طبا در پایان خاطر نشان کرد: ما بر اساس مشی خود امور را باید دنبال کنیم و نباید مانند برخی کشورهای عربی که به دنبال حاشیه‌سازی هستند رفتار کنیم. آنها جوسازی می‌کنند و ما نباید به دام جوسازی‌های آنها بیفتیم.

 

2051

منبع: 90
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
ماجرای چهار زن اسیر ایرانی
استخدام اپراتور انبار آقا در شرکت معتبر در اصفهان
تاثیرات مختلف علف گربه بر این حیوان
فیلم حرف های جنجالی اکبر عبدی درباره فراستی و شریفی نیا
درگیری شدید تماشاگران در بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس/۳۳ نفر مصدوم شدند
بروزرسانی جدید بازی DOOM حالت Arcade را به بازی اضافه کرد
فال روزانه : فال امروز 1 آبان
استخدام بازاریاب با مزایای عالی در شرکت همدل بهاران
عکس گلشیفته فراهانی بغل محسن نامجو و زهرا امیر ابراهیمی
استخدام شابلون زن ماهر با حقوق عالی در تهران
نوشیدن آب یخ چه بلایی سر بدن می آورد
بازار به نفت 50 تا 60 دلاری عادت می کند؟
چه خطری در کمین دستگاه های قابل شارژ است؟
استخدام راننده جرثقیل پایه یک و ویژه در تهران
آرزوی کودک سرطانی با گشودن دروازه پرسپولیس برآورده شد
ساخت صفحات E-Ink تمام رنگی بوسیله‌ی مواد انعطاف پذیر
استخدام سرپرست انبار در شرکت معتبر در محدوده کرج و شهریار
نبش قبر یک زن پس از شنیدن صداهایی از درون آن! (عکس)
نگاه بدبینانه بانک جهانی به توافق اوپک برای تقویت قیمت نفت
۱۰ بازی پرفروش آمریکا در ماه سپتامبر؛ بازی‌های ورزشی در صدر