http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تعطیلی راکتور اراک قلب خانواده های شهدای هسته ای را جریحه دار کرد

تعطیلی راکتور اراک قلب خانواده های شهدای هسته ای را جریحه دار کرد

به گزارش زنان کویر ، به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، 21 دی ماه سالروز شهادت دانشمند هسته ای مصطفی احمدی روشن بود، شهید هسته ای که با وجود عمر کم برکات زیادی را برای کشور و دستاوردهای هسته ای کشورمان داشت.

صدیقه سالاریان مادر شهید مصطفی احمدی روشن در گفت وگو با طنین یاس،  اظهار داشت: مصطفی فرزند دوم خانواده و متولد سال 1358 بودند.

وی افزود: مصطفی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف بود که به عنوان یکی از مدیران نیروگاه نطنز اصفهان در بخش تامین کالا و خرید تجهیزات هسته ای در بخش غنی سازی فعالیت می کردند.

مادر شهید احمدی روشن در ادامه افزود: مصطفی در فعالیت های فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف بسیار فعال بودند و کانون نهج البلاغه را نیز در این دانشگاه راه اندازی کردند.

وی بیان کرد: در 21 دی ماه 1390 پسرم مصطفی به طور ناجوانمردانه توسط عوامل دشمنان نظام جمهوری اسلامی ترور و به شهادت رسید.

سالاریان در ادامه این مطلب تصریح کرد: از آنجایی که رهبر معظم انقلاب نسبت به سایت نطنز توجه و حساسیت داشتند، مصطفی بنا بر نظر رهبری فعالیت خود را در این سایت شروع کردند و می گفت نباید خواسته و نظر رهبری بر زمین بماند.

مادر شهید احمدی روشن با بیان اینکه اولویت امروز جوانان باید کسب علم و دانش برای آبادانی کشور باشد، گفت: متأسفانه امروز داریم جلوتر از بیانیه برجام حرکت می کنیم و این کار درستی نیست، رهبر معظم انقلاب 9 شرط برای اورانیونم غنی شده گذاشتند اما سازمان انرژی اتمی شتاب زده عمل کرد و نباید به این راحتی اورانیوم غنی شده را از دست می دادیم.

 وی بیان کرد: ما برای بدست آوردن اورانیوم غنی شده خون دادیم و در روز 21 دی ماه همزمان با روز شهادت مصطفی بار دیگر قلب ما جریحه دار شد چرا که راکتور اراک تعطیل شد و به جای آن بوتن ریختند، بنا بر نظر متخصصان و کارشناسان برگشت پذیری سایت نطنز بسیار کم است و از 15 هزار دستگاه سانتریفیوژ که بسته شده است شاید 3 تا 4 هزار آن را بتوان باز کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید فواید اورانیوم غنی شده به مردم برسد، برای اورانیوم غنی شده از بیت المال خرج شده و خون ریخته شده است، دغدغه خانواده های شهدای هسته ای امروز خون شهیدانشان نیست بلکه منویات رهبری در بحث هسته ای است که بر زمین مانده است.

انتهای پیام/

پیشنهاد سردبیر
مادر شهید احمدی روشن
مادر شهید احمدی روشن:
مادر شهید احمدی روشن، گفت: ما برای بدست آوردن اورانیوم غنی شده خون دادیم و در روز 21 دی ماه همزمان با روز شهادت مصطفی بار دیگر قلب ما جریحه دار شد چرا که راکتور اراک تعطیل شد و به جای آن بتن ریختند.
برچسب‌ها: 
تعطیلی راکتور اراک
شهدای هسته ای
سایت نطنز
اورانیوم غنی شده
نحوه تولید: 
بازنشر

منبع: زنانه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ثبت عکسها و تصاویر ارواح با دوربین کوانتومی قابلیت پذیر شد
بزرگترین تلسکوپ جهان در کشور چین به چه صورت فعالیت می کند؟ (۳ عکس)
۵ عادت صبحگاهی که روز شما را می سازد (۲ عکس)
تأکید بشار اسد بر تداوم مبارزه با تروریسم و حصول مصالحه در سوریه
تجارت جیمزباندی
استخدام کارمند فروش داخلی و خارجی در شرکت نساجی در یزد
ترافیک معاملات مسکن در ۱۰ منطقه تهران (۳ عکس)
۱۳۶ نوع گوناگون از انواع گوناگون بازاریابی (۳)
کاغذبازی اداری چگونه کاهش می یابد؟ (۴ عکس)
فراز و فرود قیمت ها در بازار ارز و طلا (۲ عکس)
در مسافرت به قاره اروپا این اشتباهات را تکرار نکنید! (۲ عکس)
طارمی به اردوی پرسپولیس برگشت
طالب لو: از رفتار بعضی ها می گذرم اما فراموش نمی کنم
استخدام مدیر سایت و صفحات اجتماعی دریک شرکت معتبر جهانگردی
راهکار فعال کردن وضعیت شب اپل آیفون (۵ عکس)
شیوه آماده کردن لرزانک یا ‪ژله‬ توت فرنگی (۸ عکس)
گیاهان آپارتمانی زیان آور برای جانداران خانگی (۴ عکس)
فیلم: چندین مورد برای تعمیرات خانه
تصاویر و عکسهایی که ثابت می کنند مترو جهانِ دیگریست (۱۰ عکس)
سام نوری از حضور در شهرزاد 2 گفت
تبلیغات