صعود معلول ویلچری به قله کوه با کمک دوستش! + تصاویر


حمل یک معلول تا قله کوه توسط دوستش

اقدامات و اراده برخی افراد جمله خواستن توانستن است را به واقع ثابت می کند جمله ای که در ذهن خیلی از افراد سست اراده شعاری بیش نیست،جِف کارلسون با بیماری «اسپینا بیفیدا» یا «شکاف مادرزادی مهره های کمر» پا به دنیا گذاشت ازاین رو تمام زندگی اش را روی صندلی چرخ دار سپری کرده است. بااین حال هر زمان که اراده کند می تواند به لطف روش خلاقانه ی دوستش، دامین گیلبرت، کوهنوردی کند.

معلول ، صعود معلول به قله ، معلول ویلچری

جف که هیچ وقت نمی خواست این معلولیت جسمی او را از ماجراجویی بازدارد، بالاخره روی دوش دوستش توانست از فراز بلندترین نقطه ی کوه «مک کی» در دره ی تاندر، اُنتاریو، صحنه های نفس گیری از طبیعت زیبا را با چشمان خود ببیند.

معلول ، معلول ویلچری ، معلول

روزی که جف با دیدن تصویر دامین بر لبه ی صخره به او گفت هیچ وقت بالای کوه نرفته است، دامین هم گفت که وی باید چنین حسی را تجربه کند و چند هفته بعد یک گروه کوهنوردی 12 نفره تشکیل داد تا به کمک هم جف را به بالای کوه حمل کنند.

معلول ، معلول ، صعود معلول به قله

دامین می گوید: مطمئناً بازهم این کار را انجام خواهم داد. اینکه فرصتی را برای کسی فراهم کنید که پیش از آن هرگز برایش میسر نبوده، واقعاً احساس فوق العاده ای به انسان می دهد. فکر می کنم معلولیت نمی تواند شمارا از دستیابی به خواسته هایتان بازدارد.

صعود معلول ویلچری به قله کوه با کمک دوستش! + تصاویر

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال