عوامل و انواع سقط‌ها + توصیه‌ها


به گزارش زنان کویر ، به نقل از  خبرگزاری تسنیم، مریم السادات حسینی استاد تمام گروه زنان دانشگاه شهید بهشتی در خصوص تعریف سقط مکرر اظهار داشت: به سه سقط پشت سر هم، سقط مکرر گفته می‌شود که به 2 دسته سقط مکرر اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود.

وی افزود: سقط مکرر اولیه به سه بار سقط پشت سر هم بدون هیچ تولد زنده گفته می‌شود و سقط مکرر ثانویه به سقط‌هایی که بعد از یک بارداری موفق و تولد زنده صورت می‌پذیرد، گفته می‌شود.

حسینی گفت: سقط مکرر علل مختلفی دارد که از جمله آنها می‌توان به عوامل ژنتیکی اشاره کرد که عامل بروز 5 تا 10 درصد سقط‌های مکرر و 60 تا 70 درصد کل سقط‌ها محسوب می‌شوند.

استاد تمام گروه زنان دانشگاه شهید بهشتی افزود: علل آناتومیک که مربوط به ساختار رحم است، علل هورمونال، بیماری‌های خودایمنی مانند لوپوس، اختلالات انعقادی اکتسابی یا ارثی و بیماری‌های آناتومیکی و اختلالات رحم که یکی از آنها نارسایی دهانه رحم است، از دیگر علل سقط مکرر به شمار می‌رود.

حسینی ادامه داد: سقط مکرر ناشی از نارسایی دهانه رحم را قابل پیشگیری عنوان کرد و گفت: به دلیل اهمیت این موضوع، یکی از مباحث این کنگره به بررسی لزوم یا عدم لزوم غربالگری همه زنان از نظر ابتلا به این تارسایی قبل از بارداری اختصاص دارد.

وی گفت: بیماری‌های زمینه ای مادر از دیگر علل سقط مکرر محسوب می‌شود مانند بیماری‌های خود ایمنی و سندرم آنتی فوسفولیتید که طی آن بدن بر علیه خود موادی می‌سازد که منجر به دفع جنین می‌شود.

رئیس کنگره چالش‌های بالینی در زنان، مامایی و نازایی عنوان کرد: این بیماری با انجام یک آزمایش خون قابل تشخیص و با درمان دارویی قابل درمان است.

حسینی ادامه داد: اختلالات هورمونی که عمده علل آن مربوط به نارسایی تخمدان‌ها است، قابل تشخیص است و می‌توان با تجویز هورمون‌های لازم آن را درمان کرد.

وی با بیان اینکه در زنانی که تخمدان پولیکیستیک دارند، میزان سقط بیشتر است، افزود: اختلالات انعقادی که در اثر کمبود برخی فاکتورهایی که در لخته شدن خون دخیل هستند، بروز می‌یابد قابل تشخیص و پیشگیری است.

به گزارش انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران، نخستین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی از 27 تا 30 بهمن ماه سال جاری با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی حوزه زنان در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. علاقمندان برای کسب مطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 22432558 و یا به وبگاه wwwdtogi.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 

آخرین اخبار
استاد تمام گروه زنان دانشگاه شهید بهشتی تشریح کرد:
کیمیا
رئیس نخستین کنگره چالش‌های بالینی در زنان، مامایی و نازایی با اشاره به اینکه بر اساس آمار جهانی، میزان شیوع سقط مکرر ۳ تا ۴ درصد کل بارداری‌ها است، عوامل و انواع سقط‌ها را تشریح کرد.
برچسب‌ها: 
سقط جنین
اختلالات هورمونی
بارداری
مامایی و نازایی
نحوه تولید: 
بازنشر

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال