وقتی که تصمیم درباره حضور تحلیلگر بی.بی.سی فارسی در فیلم«حقیقی» به مراجع ذیصلاح ارجاع داده می‌شود!


به گزارش خبرنگار سینماپرس، در حالیکه روز گذشته سینماپرس خبری را مبنی بر ضرورت حذف احتمالی صحنه هایی مربوط به حضور مسعود بهنود تحلیلگر بی.بی.سی فارسی در فیلم «اژدها وارد می شود» به کارگردانی مانی حقیقی و سرسختی این فیلمساز در قبال این خواسته شورای پروانه نمایش را منتشر نمود، این کارگردان سینما طی پیامی کوتاه که در کانال تلگرام متعلق به روزنامه سینما به سردبیری فریدون جیرانی عضو هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر سی و چهارم منتشر شد، اینگونه اخبار را شایعه دانست.

این در حالیست که بنا بر اطلاع موثق از سازمان سینمایی و ستاد جشنواره فیلم فجر، گفته می شود فیلم مانی حقیقی به دلیل وجود تصاویری از این روزنامه نگار ساکن انگلیس که نقش تحریک کننده و تحلیل های اغراق شده و گهگاه کذب وی از فضای داخلی و رسانه ای کشور در طول این سالها به ویژه جریان فتنه 88 انکار ناپذیر است، از همان ابتدای بازبینی در هیأت انتخاب جشنواره، مورد تردید اعضای این هیأت بوده و بعد از حضور در شورای پروانه نمایش برای کسب مجوز موقت اکران در برج میلاد و سینماهای جشنواره فیلم فجر نیز همچنان با برخی اصلاحات در همین خصوص روبرو بوده است.

در عین حال شنیده شده است اعضای شورای پروانه نمایش برای تصمیم گیری نهایی در خصوص حذف این صحنه ها که در حد چند دقیقه است، موضوع را به مراجع ذیصلاح همچون اداره حراست و نیز شخص ریاست سازمان سینمایی ارجاع داده اند. لذا در صورت صحت این خبر، علاوه بر اینکه مشخص خواهد شد خبر سینماپرس شایعه نیست، بلکه با وجود  برخی اتفاقات اخیر مبنی بر بازداشت چند تن از روزنامه نگاران داخلی مرتبط با خارج از کشور و محرز شدن پرداخت مبالغی به آنان از سوی حسین باستانی دیگر تحلیلگر شبکه خبری بی.بی.سی فارسی که قطعاً با هدایت مسعود بهنود مبادرت به این اقدام شبه جاسوسی نموده است، باید منتظر ماند که مراجع مذکور برای رد یا پذیرش این فیلم در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر چه تصمیمی اتخاذ خواهند نمود.

این گزارش حاکیست بی شک سینماپرس همچون سایر رسانه ها و محافل هنری، به برگزاری مهمترین رویداد سینمایی کشور در فضایی آرام و بی حاشیه امیدوار است و انتشار اخبار و شنیده ها را تنها بر مبنای رسالت مطبوعاتی و اطلاع رسانی خود انجام می دهد.

[ منبع این خبر سایت سینما پرس می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال