http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

واکنش کاخ سفید به مصاحبه جنجالی «شان پن»

واکنش کاخ سفید به مصاحبه جنجالی «شان پن»

پس از این که «شان پن» در ماه اکتبر دیدار و مصاحبه‌ای مخفیانه با «خواکین گوزمن لوئرا» معروف به «ال چاپو» رهبر یکی از بزرگترین شبکه‌های تولید و پخش مواد مخدر جهان داشت و آن را در نشریه «لولینگ استون» به چاپ رساند، حالا مأموران فدرال آمریکا قصد دارند به پرونده همکاری این بازیگر هالیوودی و این قاچاقچی بدنام ورود کنند.


بسیاری از سیاستمداران آمریکا از این مصاحبه بسیار خشمگین شدند و «دنیس مک دوفو» از مقامات کاخ سفید نیز در واکنش به این مصاحبه گفت: از اظهارات «ال چاپو» که خودش اقرار کرده بزرگترین کارتل مواد مخدر جهان را رهبری می‌کند، بهت زده شدم.

این مقام کاخ سفید درباره تصمیم «شان پن» در برقراری ارتباط با «ال چاپو» نیز گفت فردی را مأمور رسیدگی به کارهایی که «شان پن» انجام داده و انجام نداده خواهیم کرد.

«مارکو روبیو» سناتور و از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از مصاحبه «شاتن پن» با این تبهکار آن را زشت و قبیح دانست.

منابع خبری به «هالیوود ریپورتر» گزارش داده‌اند که «شان پن» برای در اختیار قرار دادن این مصاحبه که قرار بود روز یازدهم ژانویه منتشر شود مبلغی را از نشریه «رولینگ استون» دریافت نکرده اما با دستگیری «ال چاپو» در روز جمعه این مصاحبه در فضای مجازی منتشر شد.

گفته می‌شود مقامات مکزیکی و آمریکایی هر دو خواستار صحبت «پن» در این رابطه هستند و آمریکایی‌ها نیز برای استرداد «ال چاپو» به آمریکا و رسیدگی به اتهامات قتل، پولشویی و قاچاق مواد مخدر او تلاش می‌کنند و در این میان «شان پن» می‌تواند شاهد بسیار مهمی در هر دادگاهی باشد و حتی خودش نیز می تواند در معرض اتهام باشد.

براساس ماده ۱۰۷۱ قانون جزایی ایالات متحده آمریکا پناه دادن و یا پنهان کردن یک مجرم فراری که مانع از کشف و دستگیری متهم شود یک جرم است و «شان پن» براساس آنچه در مصاحبه‌اش آورد، از محل اختفای «ال چاپو»، نقشه‌های او و همدست‌هایش با خبر بوده و می‌توانسته مقامات آمریکایی یا مکزیکی در دستگیری وی کمک کند اما وظیفه قانونی بر عهده فرد نمی‌گذارد.

«پیچ تیت» وکیل مدافع کیفری در این باره گفت: پناه دادن و پنهان کردن یک متهم فراری فراتر از تنها یک ملاقات است. فرد باید به نوعی از دستگیری متهم ممانعت به عمل آورده باشد.

منبع: سینما پرس
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مگر شما چشمتان باز نبود که 8 هزار میلیارد پول معلمان را بدزدند؟/ نه مسؤولان و نه مردم اقتصاد مقاومتی را جدی نگرفتند
ماجرای ممانعت مجتهدشبستری از دادن گل توسط رشیدپور به هاشمی رفسنجانی +تصویر
مقایسه فنی تندر 90 و ساندرو +جدول
استخدام طراح در مرکز چاپ و لیزر پارسه در رشت
کیلیپ فیلم تست ردیاب ال دی ای برای محیط خالی +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم چیزهایی که دامپزشک می داند و پزشک نمی داند +( آپارات ) پخش
فیلم Hikvision PanoVu ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم مک بوک پرو ۲۰۱۶ سبک و نازک تر ٫ همراه با تاچ آیدی و تا
کیلیپ فیلم Angle valve +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم تست موشک و اژدر روی ناو جنگی ( آپارات )
ویدیو فیلم سیستم اسیاب وبازیافت سیم مس ( آپارات )
فیلم انفجار بسیار عظیم بمب تروریست ها در کشور سوریه ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم ضیافت شناسایی مک بوک پرو تنها در ۱۰دقیقه !!! ( آپارات )
فیلم شلیک با ۱۸ صلاح گوناگون در وضعیت تک برج تیر و رگبار ( آپارات ) -دانلود و پخش
قربانی جدید ترامپ: نینی لاکسونن ملکه زیبایی فنلاند (عکس)
تغییر رنگ موی بازیگر زن سینما در صبح جمعه + عکس
توقف بی موقع پراید دردسر ساز شد
سوء استفاده جنسی ترامپ از ملکه زیبایی پیشین فنلاند +تصویر
واکنش روحانی به انتخابات آمریکا و کاندیداها چیست؟
آتش‌افکن مخوف روسی و جهنم داعش در موصل+تصاویر و مشخصات
تبلیغات