اعتراض یک کارگردان/ در جشنواره امسال بوی قانون‌شکنی و تبعیض می‌آید


کریم لک‌زاده کارگردان سینما و فیلم سینمایی «قیچی» که با این فیلم در بخش هنر و تجربه سی و چهارمین جشنواره فیلم حضور دارد، در خصوص روند کیفی جشنواره تا به این لحظه گفت: هنوز نمی‌توان در مورد عملکرد جشنواره قضاوت کرد و نظر قطعی داد؛ اما نکته عجیب برای من و دیگر دوستان این است که برخی فیلم‌ها مانند «دختر» که در حال فیلمبرداری است، چه طور به بخش سودای سیمرغ راه پیدا کردند و چه کسی در این باره تصمیم گیرنده بوده. تصمیمی که بوی قانون‌شکنی و تبعیض می‌دهد. پس نسبت به جشنواره‌ای که قانون‌شکنی به این بزرگی در آن رخ می‌دهد باید مشکوک شد!

وی افزود: از دیگر مشکلات جشنواره فجر امسال، به خصوص در بخش هنر و تجربه ورود چهار فیلم سودای سیمرغ پس زده شده، به این بخش است که باید به مسئولان گفت در این میان حق کسانی که از ابتدا فرم هنر و تجربه را پر کردند و ساختار و محتوای آن‌ها مختص این بخش است ضایع شده و در اصل با این کار ارزش هنر و تجربه را زیر سوال بردند؛ چرا که حاشیه‌ امنی شد برای فیلم‌هایی که از بخش سودای سیمرغ کنار گذاشته شدند.

وی ادامه داد: امسال چون خودم در جشنواره حضور دارم، به طور قطع از طرف فیلمسازانی که حق آن‌ها با ورود فیلم‌های سودای سیمرغ به بخش هنر و تجربه خورده شد، صحبت خواهم کرد و می‌گویم چرا باید به خاطر راضی نگه داشتن برخی افراد حق‌خوری شود. جسور باشید و فیلم بی‌کیفیت را کنار بگذارید.

لک‌زاده درباره ویژگی‌های «قیچی» عنوان کرد: اگر تعریف از «قیچی» حمل بر خودستایی نباشد، سعی کردیم فیلمی متفاوت و دغدغه‌مند بسازیم و این فیلم از جمله فیلم‌هایی بود که از همان ابتدا پذیرفته شد که جای بسی خرسندی است.

این کارگردان در خصوص رقابت «قیچی» با دیگر فیلم‌های حاضر در بخش هنر و تجربه جشنواره فجر تصریح کرد: چون دیگر فیلم‌ها را ندیدم، در پاسخ به این سوال سکوت می‌کنم و تا زمان برگزاری جشنواره صبر خواهم کرد.

وی درباره دغدغه و دل‌مشغولی که باعث شد، دست به ساخت «قیچی» بزند عنوان کرد: موضوع فیلم در جنوب ایران می‌گذرد. به این خاطر از علت‌هایی که به من در ساخت «قیچی» کمک کرد و دغدغه شد آشنایی با جغرافیای جنوب ایران، قهرمان‌محور بودن فیلم و علاقه‌ای که به این موضوع دارم، است.

لک‌زاده در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: از عوامل فیلم نهایت تشکر و قدردانی دارم؛ چون تقریبا با یک گروه سازنده فیلم کوتاه، حرفه‌ای و دوست داشتنی «قیچی» را ساختم و در راستای ساخت آن زیر بار تشریفات آدم‌های نامدار نرفتم.

[ منبع این خبر سایت سینما پرس می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال