کفاشیان: برای عرب ها میزبانی نمی کنیم


رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید قرار شده با تقویت تیم‌های ایرانی، آنها با دست پر به مصاف حریفان عربی بروند.

او درباره اظهارات مسئولان فو‌تبا‌ل عربستان و حاشیه سازی‌های چند وقت اخیر مبنی بر ناامن بودن ایران، افزود: در حال‌ حاضر که در خدمت شما هستم هیچ گونه نامه‌ای از سوی AFC به دست ما نرسیده است. ما مانند گذشته در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنیم و در ایران هم میزبان بازی‌های خودمان خواهیم بود. ایران کشوری امن است و این را AFC و فیفا می‌دانند. مسابقات در ایران برگزار خواهد شد و از طرفی برای برگزاری چند بازی به عربستان خواهیم رفت.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل با بیان این که ارتباط خوبی با فدراسیون فو‌تبا‌ل عربستان دارد، ا‌دا‌مه‌ داد: همواره رابطه خوبی با مسئولان فدراسیون فو‌تبا‌ل این کشور داشته‌ایم. اگر در حال‌ حاضر می‌بینیم که دخالت‌هایی صورت می‌گیرد مربوط به دولت عربستان است و این مخالف و مغایر با قوانین فیفا است. هیچ کشوری در منطقه امن‌تر از ایران نیست و اگر ایران امنیت لازم را نداشت افغانستان و سوریه نمی‌توانستند در ایران میزبان بازی‌های خود باشند. امیدوارم بازی‌های ما در ایران برگزار شود، مگر این که اتفاق خاصی رخ دهد و در آن صورت ما هم مخالفتمان را اعلام خواهیم کرد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود بازی‌های نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های عربی در کشور بی طرفی برگزار خواهد شد، اظها‌ر کرد: هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی رخ دهد. ما در کشور خودمان میزبان بازی‌ها خواهیم بود و هیچ دستور‌العمل یا نامه‌ای از سوی AFC به دست ما نرسیده است.

وی همچنین درباره حضور تیم ‌ملی امید در مسابقات انتخابی المپیک و احتمال شیطنت برخی از کشورهای عرب زبان حوزه خلیج فارس، گفت: این کارها مخالف و مغایر با قوانین AFC است و ما مراقب همه چیز هستیم. در حال‌ حاضر این نظر ماست که باید اعمال شود و در مورد میزبانی‌ها هم ما در کشور خودمان به میدان می‌رویم.

کفاشیان درباره برگزاری مجمع فدراسیون فو‌تبا‌ل، خاطر‌ نشان کرد: بیست و سوم دی ماه و با تاخیر این مجمع برگزار خواهد شد و ما گزارش‌های مالی و عملکرد سالیانه را ارائه خواهیم نکرد. همچنین تاریخ انتخابات را مشخص می‌کنیم که احتمالا دو ماه بعد خواهد بود.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل درباره تغییرات اساسنامه نیز، گفت: اساسنامه اصلاحات نگارشی مختصری داشته که قوانین جدید فیفا و AFC را که به ما ابلاغ شده است، را در آن گنجانده‌ایم و باید به تصویب مجمع برسد. قرار نیست درباره آمدن یا نیامدن کسی به انتخابات صحبتی کنیم و کار عادی مجمع تصمیم‌گیری در این باره است. مجمع هر زمانی که بخواهد می‌تواند در این‌باره نظر دهد.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: ما ویرایش قبلی را نظر خواهی کردیم و آخرین اساسنامه را در 23 دی ماه مورد بررسی و نظر خواهی قرار خواهیم داد.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل ایران در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد باشگاه‌های ایرانی در آسیا با پیشنهاد ایران در لبنان به میدان می‌روند و این که عربستانی ها خواهان برگزاری بازی‌های ایرانی‌ها در قطر هستند، اظها‌ر کرد: اینها همگی شایعه است. چیزی به ما اعلام نشده است و من این مساله را تکذیب می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که ماجرای سن کاندیداها از 35 تا 65 سال و تبدیل آن به 37 تا 70 سال چیست، گفت: فیفا محدودیت سنی ندارد و از طرفی امید به زندگی در ایران زیاد است. ما این مساله را گذاشته‌ایم تا افراد بیشتری بتوانند شرکت کنند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا قرار است باشگاه‌های ایرانی در شرق آسیا به مصاف حریفان خود بروند، گفت: چنین چیزی اصلا صحت ندارد. ما بر اساس قوانین کار می‌کنیم و طبق قوانین بازی‌ها در ایران و در کمال امنیت برگزار خواهد شد. 

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال