نفت 30 دلار شد


به گزارش رویترز، در حالی که تحلیلگران برای کاهش پیش بینی خود برای سال 2016 به تقلا افتاده اند و تجار کاهش بیشتر قیمت ها را پیش بینی می کنند، افت قیمت نفت امروز نیز ادامه یافت تا میزان افت قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون تقریبا به 20 درصد برسد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا روز سه شنبه با 75 سنت کاهش نسبت به جلسه گذشته به 30 دلار و 66 سنت رسید و حدود 20 درصد کمتر از قیمت ابتدای سال بود. قیمت نفت خام آمریکا اوایل امروز به رقم 30 دلار و 60 سنت رسید که پایین ترین رقم از دسامبر 2003 تاکنون بود.قیمت نفت برنت نیز امروز 83 سنت کاهش یافت و به 30 دلار و 72 سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت به 30 دلار و 66 سنت رسید که پایین ترین رقم از آوریل 2004 تاکنون رسید. قیمت نفت برنت نیز مانند وست تگزاس اینترمدییت در ماه ژانویه حدود 20 درصد کاهش یافته و در تک تک روزهای معاملات تجاری امسال افت داشته است.

ریک اسپونر، تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «امسال سال خیلی جالبی در بازار نفت خواهد بود... هرچه قیمت نفت پایین تر برود، سریعتر ممکن است به یک قیمت پایه برسیم و قیمت ها ترمیم شود.»تحلیلگران همچنین امسال پیش بینی خود از قیمت نفت را تعدیل کردند، به نحوی که موسسات بارکلیز، ماکوئیر، بانک آمریکا مریل لینچ، استاندارد چارترد و سوشیت نراله همگی روز دوشنبه پیش بینی خود از قیمت نفت در سال 2016 را کاهش دادند.

بانک بارکلیز اعلام کرد: «بدتر شدن عوامل بنیادین بازار نفت در اوایل سال 2016 ما را متقاعد کرده که پیش بینی هایمان برای سال 2016 را تا حدی تعدیل کنیم.»«ما انتظار داریم قیمت متوسط نفت برنت و نفت خام آمریکا هر دو در سال 2016 به 37 دلار برسد که پایین تر از پیش بینی قبلی ما یعنی 60 و 56 دلار است.»

استاندارد چارترد نیز پیش بینی کرد که قیمت ها ممکن است تا 10 دلار در هر بشکه کاهش یابد.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال