پیام مردم گلستان به دنیا وحدت و برادری مسلمانان است


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، مراسم اهدای دو هزار سند املاک علوی، شامگاه چهارشنبه با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و مسئولان استانی و شهرستان در شهر فراغی شهرستان کلاله برگزار شد.

آیت الله نورمفیدی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور پرشور شهروندان شیعه و سنی در این مراسم، وحدت و برادری بین مسلمانان را پیام مردم گلستان به دنیا عنوان کرد و گفت: همه دنیا باید ببینند که برادران مسلمانان در کنار هم می نشینند، به هم احترام می گذارند و همدیگر را می پذیرند.

وی ضمن یادآوری تلاش دشمنان برای برهم زدن وحدت مسلمانان در اوایل انقلاب و همچنین سال های اخیر، اظهار کرد: هوشیاری و بیداری مردم گلستان مانع برهم زدن تفرقه شد.

نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری، با تاکید بر این که دنیا باید برادری و وحدت را از مردم گلستان یاد بگیرد، افزود: شیعه و سنی در کنار هم هستند و هر کدام بر مبنا و روش خود عمل می کنند.

وی در ادامه به شرح حدیثی از رسول اکرم (ص) پرداخت و گفت: پیامبر (ص) می فرمایند امت من با دو رعایت دو شرط می توانند با خیر و خوبی در کنار هم زندگی کنند و آن دو شرط دوست داشتن یکدیگر و ابراز کردن دوستی است.

امام جمعه گرگان هدیه دادن را یکی از راه های ابراز دوستی عنوان کرد و گفت: امروز از بنیاد مستضعفان آمده اند تا هدیه ای از سوی نظام تقدیم مردم منطقه شود و این هدایا اسناد املاک منطقه است که در اختیار صاحبان آن ها قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برخی مشکلات در اسناد زمین های کشاورزی، وعده داد که این اسناد نیز در سال آینده تقدیم مردم شود.

آیت الله نورمفیدی یکی از مشکلات جدی منطقه را محرومیت دانست و از بنیاد مستضعفان خواست تا از توانایی و منابع خود برای ایجاد مراکز تولیدی که به رفع محرومیت مردم کمک می کند استفاده کند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور هم در این نشست در سخنانی کوتاه، با بیان این که روحیه وحدت از ابتدای انقلاب در منطقه گلستان وجود داشت، گلستان را تابلوی وحدت اسلامی در کشور معرفی کرد.

محمد سعیدی کیا از اهدای دو هزار سند املاک به مردم منطقه فراغی خبرداد و بیان کرد: پیش بینی ما در سال جاری تقدیم هشت هزار سند بود ولی تاکنون حدود ۹هزار سند تقدیم مردم گلستان شده است.

وی همچنین وعده داد در سال آینده حدود ۱۰ هزار سند به مردم گلستان اهدا شود.

حاج آخوند صفری، امام جمعه فراغی هم در این مراسم، وحدت را تپش هماهنگ قلب ها و عامل سربلندی جهان اسلام بیان کرد و گفت: تفرقه خواسته شیطان و مسیری جهنمی است.

وی افزود: امید است در روزگاری که دشمنان اسلام بذر تفرقه می کارند، با الهام و پیروی از سخنان رسول اکرم (ص) پرچم وحدت در جهان اسلام برافراشته شود.

وی ضمن آرزوی سربلندی و سرافرازی برای جمهوری اسلامی ایران، به تشریح برخی خواسته های مردم منطقه پرداخت.

حاج آخوند صفری، نبود زیرساخت ها را از مشکلات این منطقه عنوان کرد و گفت: از مسئولان و دولت مردان می خواهیم که توجه بیشتری داشته باشند زیرا بزرگترین مشکل ما بیکاری است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال