تعمیر هواپیماهای سبک در قزوین انجام می شود


سعید حبیبیان در گفت و گو با خبرنگار مهر از دریافت مجوز تعمیر هواپیمای سبک توسط شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین خبر داد و این موفقیت را گامی در مسیر خودکفایی فنی در این بخش و جلوگیری از خروج ارز از کشور دانست.

حبیبیان اظهارداشت: شرکت هواپیمایی خدمات ویژه از شرکت های تابع وزارت جهاد کشاورزی است که به عنوان پنجمین شرکت هواپیمایی در سطح کشور موفق به دریافت مجوز تعمیر و نگهداری هواپیماهای سبک از سازمان هواپیمایی کشوری شده است.

حبیبیان افزود: به دلیل داتشن کادر تکنسین با تجربه و متخصص و امکانات فنی مناسب توانستیم پس از پیگیری های مستمر این مجوز را دریافت کنیم تا اورهال هواپیماها در داخل شرکت صورت گیرد.

وی یادآورشد: در حال حاضر تمامی مراحل فنی عملیات نگهداری و تعمیر هواپیماهای سبک و آزمایش مربوط به بازرسی، مونتاژ هواپیماهای سانحه دیده توسط متخصصان شرکت انجام می شود و در این زمینه خودکفا شده ایم.

رئیس خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین تصریح کرد: قبل از دریافت این مجوز، تعمیرات هواپیماهای سبک بخشی در تهران و بخشی در کشور لهستان صورت می گرفت که هزینه های زیادی داشت و با این موفقیت از خروج ارز از کشور جلوگیری شده و زمینه خودکفایی در این بخش نیز فراهم می شود.

ماموریت هوایی در ۵ استان کشور

حبیبیان در ادامه این گفت و گو از ماموریت های شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین در سایر مناطق کشور خبر داد و اظهارداشت: در سال جاری خلبانان و کادر پروازی شرکت در ۵ استان کشور شامل خوزستان، کردستان، اردبیل(پارس آباد مغان)، گلستان و آذربایجان غربی(پیرانشهر) خدمات ویژه ارائه دادند.

وی اضافه کرد: اطفای حریق در کردستان، محلول پاشی در جنگل پیرانشهر، مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط برای اولین بار در آذربایجان غربی، محلول پاشی و کود پاشی مزارع نیشکر به صورت تحقیقاتی برای افزایش عیار محصول در خوزستان از ماموریتهای امسال شرکت هواپیمایی خدمات ویژه قزوین است.

حبیبیان یادآورشد:درحال حاضر شرکت هواپیمایی خدمات ویژه دارای ۲۷ فروند هواپیمای تک موتوره است که چهار فروند هواپیمای آن ویژه اطفای حریق و مابقی برای سم پاشی، کودپاشی، محلول پاشی هوایی مورد استفاده بخش کشاورزی قرار می گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال