http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کدام خانواده‌ها خوشبخت‌اند؟

کدام خانواده‌ها خوشبخت‌اند؟

یک روان‌شناس گفت: خانواده‌های سالم ویژگی‌هایی دارند که در همه آن‌ها مشترک است و هیچ‌کس نمی‌تواند به محدوده این ویژگی‌ها دست‌درازی کند.

«هانیه رضایی» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در خانواده‌های سالم، زن و مرد برای دیدن و رسیدن به یکدیگر لحظه‌شماری می‌کنند و به‌عبارتی، ساعاتی که پس از یک روز شلوغ کاری به خانه برمی‌گردند ساعت اوج روز است. در صورتی که در خانواده‌های با سطح سلامت پائین، زن و شوهر سفر و میهمانی رفتن به‌صورت انفرادی و جدا از یکدیگر را ترجیح داده و بیشتر اوقاتشان را مجردی صرف می‌کنند.

این روانشناس ادامه داد: هم‌چنین، در خانواده‌های سالم، هرگاه زن و مرد کنار یکدیگر قرار می‌گیرند میان آن‌ها گفت‌وگوی گرمی برقرار می‌شود و علاوه‌بر بیان اتفاقات روزمره، نظر یکدیگر را در خصوص برنامه‌های روز آینده جویا می‌شوند. در صورتی که متأسفانه در برخی خانواده‌ها بیشتر لحظه‌ها به قهر می‌گذرد و پرسش و پاسخ میان زوجین نیز بسیار کوتاه است. در واقع در خانواده‌هایی با این سطح سلامت، مرد بیشتر وقت خود را با روزنامه و تلفن همراه و زن نیز بیشتر اوقات خود را پای تلفن و با دوستانش می‌گذراند.

وی تصریح کرد: در خانواده‌های خوشبخت، همسران به سلیقه‌های هم در خوراک، پوشاک و نحوه معاشرت آشنا بوده و به آن عمل می‌کنند. در حالی که در خانواده‌های ناسالم، همسران نسبت به سلیقه طرف مقابل بی‌خبر و بی‌تفاوت بوده و تنها به خواسته‌های شخصی خود می‌اندیشند. علاوه‌بر این، خانواده‌های خوشبخت در ارتباطات گفتاری و غیرگفتاری خود با ادب و احترام برخورد کرده و از صمیمیت خاصی برخوردارند، در حالی که در خانواده‌های ناسالم بی‌ادبی بین اعضا کاملاً مشهود است.

رضایی با تأکید بر این‌که صمیمیت، مدیریت، حرف‌شنوی از بزرگترها و در نظر گرفتن موقعیت کوچک‌ترها رعایت می‌شود، تصریح کرد: در خانواده‌های خوشبخت، اعتماد مولفه‌ای شاخص است، اعضا به راحتی گفته‌های یکدیگر را می‌پذیرند و در درستی آن نیز تردید نمی‌کنند، اما اعضای خانواده‌های ناسالم باید برای اثبات گفته‌های خود حتماً سوگند خورده و برای فهماندن آن همه تلاش خود را به کار گیرند، چون به یکدیگر اعتماد ندارند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
فیلم آتش و امواج / رسانه تصویر و عکسی وی عبور – دانلود و پخش
کیلیپ فیلم نوه های فردین به سوالهای هواداران جواب دادند + دریافت کلیپ
فیلم کارتونی زوتوپیا با محتوای نژادپرستی (۱۰ عکس)
کیلیپ فیلم حلی بسیار زیبا با روبیک گنز +( آپارات ) پخش
جهشی کوتاه از اجداد تک سلولی به موجودات (۲ عکس)
ویدیو فیلم مجادله قشنگ تکواندو کار خردسال ایرانی ( آپارات )
کیلیپ فیلم ضربه ای تکنیکی +( آپارات ) پخش
فیلم اثر ریزه اسپوریها در پیروزی پرسپولیس برابر نفت آبادان ( آپارات ) -دانلود و پخش
موگرینی دقایقی پیش وارد تهران شد
کلیپ فیلم OH pll Alg by Michal pleskowicz
کشور آسگاردیا در جو از عموما شهروند می پذیرد (۵ عکس)
کیلیپ فیلم برگزیده بازی پرسپولیس ۱ ۰ نفت آبادان +( آپارات ) پخش
حشره ای که ۴۰۴ پا دارد و سمی است (۳ عکس)
کلیپ فیلم کنفرانس خبری برانکو بعد از پیروزی برابر نفت آبادان و تمجید از رضاییان
کیلیپ فیلم گل پرسپولیس به صنعت نفت آبادان ( مهدی طارمی ) +( آپارات ) پخش
آلونسو: کلوپ بهترین مربی برای لیورپول است
استخدام اساتیدزبان انگلیسی بامزایای عالی درمرکز زبان ایران اروپا
کیلیپ فیلم برگزیده بازی Red Wings Blues +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم برگزیده بازی Jets Stars +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم پینگ پنگ ۳ +( آپارات ) پخش
تبلیغات