آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد


آئودی h-tron کواترو یک خودرو سلول سوختی است و از این رو به بسته باتری سنگین برای ذخیره انرژی نیاز ندارد. این خودرو از دامنه حرکت بیشتری نسبت به خودروهایی که از باتری نیرو می گیرند، برخوردار است و می تواند تنها در چند دقیقه سوخت گیری کند.

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور - آئودی قصد دارد مردم پیشرانه های دیزلی را فراموش کرده و بر نسل آینده فناوری نیروی محرک این شرکت متمرکز شوند. تا همین اواخر، آئودی و شرکت مادر آن یعنی فولکس واگن بیشتر تمرکز خود را متوجه فناوری دیزل TDI کرده بودند. اما به واسطه تعلیق فروش بسیاری از مدل های TDI فولکس واگن در نتیجه رسوایی اخیر حاصل از تقلب در ارائه میزان انتشار گازهای گلخانه ای، آئودی شکل جدیدی از پیشرانه دوستدار محیط زیست با مصرف سوخت بهینه را ارائه کرده است.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، آئودی به تازگی و طی نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) 2016 مدل مفهومی e-tron کواترو را به نمایش گذاشت که مبنای معرفی یک کراس اوور الکتریکی جدید - در سال 2018 روانه بازار خواهد شد - محسوب می شود.

طی نمایشگاه خودرو دیترویت 2016 که در حال برگزاری است، آئودی از مدل مفهومی دیگری به نام h-tron کواترو رونمایی کرده است که از سوخت هیدروژن نیرو می گیرد. در قبل این خودرو یک سیستم پیشرانش هیدروژنی با کمک باتری قرار دارد. آئودی h-tron کواترو یک خودرو سلول سوختی است و از این رو به بسته باتری سنگین برای ذخیره انرژی نیاز ندارد. این خودرو از دامنه حرکت بیشتری نسبت به خودروهایی که از باتری نیرو می گیرند، برخوردار است و می تواند تنها در چند دقیقه سوخت گیری کند.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

چگونه کار می کند؟

سیستم آئودی شامل 330 سلول سوختی هیدروژنی می شود که قادرند 110 کیلووات نیرو تولید کنند. سلول های سوختی با یک باتری 1.8 کیلووات ساعتی همراهی می شوند که در زمان نیاز نیروی بیشتر وارد عمل می شود. برق تولید شده توسط سلول های سوختی نیروی مورد نیاز یک جفت موتور الکتریکی را تامین می کند که یکی از آنها بین چرخ های جلو و دیگری بین چرخ های عقب قرار گرفته است. در مجموع گشتاوری معادل 406 پوندفوت توسط این سیستم تولید می شود و آئودی h-tron کواترو قادر است در کمتر از هفت ثانیه سرعت خود را از صفر به 96 کیلومتر در ساعت برساند. بیشینه سرعت این خودرو نیز به صورت الکتریکی روی 200 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

آئودی h-tron کواترو دارای سه باک سوخت هیدروژن است و قادر است با یک بار سوخت گیری کامل 600 کیلومتر را طی کند. سوخت گیری مجدد این خودرو تنها به چهار دقیقه زمان نیاز دارد.

آئودی h-tron کواترو از سیستم رانندگی مستقل zFAS بهره می برد که شامل یک سری از حسگرهای راداری، حسگرهای فراصوت، یک دوربین، و یک اسکنر لیزری می شود و هنگام فعال شدن وظایف رانندگی را بر عهده می گیرد. انتظار می رود یک نسخه تولیدی از این سیستم در نسل آینده آئودی A8 برای سال 2017 به کار گرفته شود.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

همانند آئودی e-tron کواترو، آئودی h-tron کواترو نیز روی پلتفرم جدید MLB evo آئودی ساخته می شود.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال