http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

آئودی h-tron کواترو یک خودرو سلول سوختی است و از این رو به بسته باتری سنگین برای ذخیره انرژی نیاز ندارد. این خودرو از دامنه حرکت بیشتری نسبت به خودروهایی که از باتری نیرو می گیرند، برخوردار است و می تواند تنها در چند دقیقه سوخت گیری کند.

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور - آئودی قصد دارد مردم پیشرانه های دیزلی را فراموش کرده و بر نسل آینده فناوری نیروی محرک این شرکت متمرکز شوند. تا همین اواخر، آئودی و شرکت مادر آن یعنی فولکس واگن بیشتر تمرکز خود را متوجه فناوری دیزل TDI کرده بودند. اما به واسطه تعلیق فروش بسیاری از مدل های TDI فولکس واگن در نتیجه رسوایی اخیر حاصل از تقلب در ارائه میزان انتشار گازهای گلخانه ای، آئودی شکل جدیدی از پیشرانه دوستدار محیط زیست با مصرف سوخت بهینه را ارائه کرده است.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، آئودی به تازگی و طی نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) 2016 مدل مفهومی e-tron کواترو را به نمایش گذاشت که مبنای معرفی یک کراس اوور الکتریکی جدید - در سال 2018 روانه بازار خواهد شد - محسوب می شود.

طی نمایشگاه خودرو دیترویت 2016 که در حال برگزاری است، آئودی از مدل مفهومی دیگری به نام h-tron کواترو رونمایی کرده است که از سوخت هیدروژن نیرو می گیرد. در قبل این خودرو یک سیستم پیشرانش هیدروژنی با کمک باتری قرار دارد. آئودی h-tron کواترو یک خودرو سلول سوختی است و از این رو به بسته باتری سنگین برای ذخیره انرژی نیاز ندارد. این خودرو از دامنه حرکت بیشتری نسبت به خودروهایی که از باتری نیرو می گیرند، برخوردار است و می تواند تنها در چند دقیقه سوخت گیری کند.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

چگونه کار می کند؟

سیستم آئودی شامل 330 سلول سوختی هیدروژنی می شود که قادرند 110 کیلووات نیرو تولید کنند. سلول های سوختی با یک باتری 1.8 کیلووات ساعتی همراهی می شوند که در زمان نیاز نیروی بیشتر وارد عمل می شود. برق تولید شده توسط سلول های سوختی نیروی مورد نیاز یک جفت موتور الکتریکی را تامین می کند که یکی از آنها بین چرخ های جلو و دیگری بین چرخ های عقب قرار گرفته است. در مجموع گشتاوری معادل 406 پوندفوت توسط این سیستم تولید می شود و آئودی h-tron کواترو قادر است در کمتر از هفت ثانیه سرعت خود را از صفر به 96 کیلومتر در ساعت برساند. بیشینه سرعت این خودرو نیز به صورت الکتریکی روی 200 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

آئودی h-tron کواترو دارای سه باک سوخت هیدروژن است و قادر است با یک بار سوخت گیری کامل 600 کیلومتر را طی کند. سوخت گیری مجدد این خودرو تنها به چهار دقیقه زمان نیاز دارد.

آئودی h-tron کواترو از سیستم رانندگی مستقل zFAS بهره می برد که شامل یک سری از حسگرهای راداری، حسگرهای فراصوت، یک دوربین، و یک اسکنر لیزری می شود و هنگام فعال شدن وظایف رانندگی را بر عهده می گیرد. انتظار می رود یک نسخه تولیدی از این سیستم در نسل آینده آئودی A8 برای سال 2017 به کار گرفته شود.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

همانند آئودی e-tron کواترو، آئودی h-tron کواترو نیز روی پلتفرم جدید MLB evo آئودی ساخته می شود.

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

آئودی به بازنشسته کردن پیشرانه‌های دیزل می اندیشد

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ثبت عکسها و تصاویر ارواح با دوربین کوانتومی قابلیت پذیر شد
بزرگترین تلسکوپ جهان در کشور چین به چه صورت فعالیت می کند؟ (۳ عکس)
۵ عادت صبحگاهی که روز شما را می سازد (۲ عکس)
تأکید بشار اسد بر تداوم مبارزه با تروریسم و حصول مصالحه در سوریه
تجارت جیمزباندی
استخدام کارمند فروش داخلی و خارجی در شرکت نساجی در یزد
ترافیک معاملات مسکن در ۱۰ منطقه تهران (۳ عکس)
۱۳۶ نوع گوناگون از انواع گوناگون بازاریابی (۳)
کاغذبازی اداری چگونه کاهش می یابد؟ (۴ عکس)
فراز و فرود قیمت ها در بازار ارز و طلا (۲ عکس)
در مسافرت به قاره اروپا این اشتباهات را تکرار نکنید! (۲ عکس)
طارمی به اردوی پرسپولیس برگشت
طالب لو: از رفتار بعضی ها می گذرم اما فراموش نمی کنم
استخدام مدیر سایت و صفحات اجتماعی دریک شرکت معتبر جهانگردی
راهکار فعال کردن وضعیت شب اپل آیفون (۵ عکس)
شیوه آماده کردن لرزانک یا ‪ژله‬ توت فرنگی (۸ عکس)
گیاهان آپارتمانی زیان آور برای جانداران خانگی (۴ عکس)
فیلم: چندین مورد برای تعمیرات خانه
تصاویر و عکسهایی که ثابت می کنند مترو جهانِ دیگریست (۱۰ عکس)
سام نوری از حضور در شهرزاد 2 گفت
تبلیغات