http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سفیر جدید اندونزی در ایران تعیین شد

سفیر جدید اندونزی در ایران تعیین شد

سفیر جدید اندونزی در تهران که مدیرکل امور حقوقی، سیاسی، امنیت سرزمینی و توافقنامه های بین المللی وزارت امور خارجه بوده پس از این دیدار، گفت که آماده است به اقدامات دولت اندونزی برای پایان تنش بین ایران و عربستان سعودی کمک کند.

'اوکتاویان علیم الدین' سفیر جدید فوق العاده و تام الاختیار اندونزی در جمهوری اسلامی ایران تعیین و با 'جوکو ویدودو' رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، اندونزی سفیران خود در 13 کشور را تعیین کرد و این سفیران که شش نفر از آن ها از سیاستمداران ائتلاف حاکم هستند روز گذشته پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور این کشور گفت وگو کردند.

'جوکو ویدودو' پس از روی کار آمدن در مهر ماه سال گذشته اقتصاد را در اولویت برنامه های دولتش قرار داد و از سفیران این کشور در جهان خواست با اولویت اقتصادی برای رشد اندونزی به برنامه ریزی برای توسعه مناسبات با کشورهای جهان بپردازند.

در دیدار روز گذشته این سیاستمداران، 'اوکتاویان علیم الدین' سفیر جدید فوق العاده و تام الاختیار اندونزی در جمهوری اسلامی ایران که برنامه ریزی برای توسعه مناسبات با ترکمنستان را نیز بر عهده دارد، حضور داشت.

سفیر جدید اندونزی در تهران که مدیرکل امور حقوقی، سیاسی، امنیت سرزمینی و توافقنامه های بین المللی وزارت امور خارجه بوده پس از این دیدار، گفت که آماده است به اقدامات دولت اندونزی برای پایان تنش بین ایران و عربستان سعودی کمک کند.

به نوشته روز پنجشنبه 'تریبیون نیوز'، وی با اشاره به مذاکرات روز گذشته 'رتنو مرسودی' وزیر امور خارجه این کشور با 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه و دکتر 'حسن روحانی' رئیس جمهور کشورمان، گفت که این مساله توسط رئیس جمهور و وزیر امور خارجه اندونزی در حال پیگیری است.

'اوکتاویان علیم الدین' عضویت اندونزی، ایران و عربستان در سازمان همکاری اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت که سرمایه ما عضویت در سازمان های بین المللی و مناسبات دو جانبه است که از آن برای کمک به کشورهای دوست استفاده می کنیم.

در حال حاضر 'دیان ویون جوریت' به عنوان سفیر اندونزی در کشورمان فعالیت می کند.

اندونزی به عنوان بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا همکاری با ایران در بخش انرژی را طلب کرده است و طی چند ماه گذشته هیات های مختلفی از این کشور برای رایزنی به کشورمان سفر کرده اند.

از فروردین ماه سال جاری تاکنون با سفر رئیس جمهوری ایران به اندونزی و مذاکره با همتایش و رایزنی های وزیران امور خارجه دو کشور روابط دو جانبه سیاسی و اقتصادی روند رو به توسعه ای داشته است.

آمار نشان می دهد ارزش روابط تجاری دو جانبه بین ایران و اندونزی در سال های 2013 و 2014 به ترتیب 568 و 430 میلیون دلار بوده است و با توجه به ظرفیت بالای دو کشور، تهران و جاکارتا درپی توسعه مناسبات در دوران پساتحریم هستند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
با هزینه سالیانه آلودگی هوا چه کارهایی می توان انجام داد؟/ هزینه گزاف آسمان خاکستری
باید از جنگ پرهیاهوی رسانه ای خودداری کرد
کلیپ فیلم test1
«سیانور» از کدام عشق سازمانی حرف می زند
ارتباط ایران با ۱۹۰ کشور از طریق اینترپل/ برجام تأثیری در ارتباط بیشتر ایران با پلیس جهانی نداشته است
فعالیت بیش از ۳۰ مرکز نیکوکاری در تهران
نمایشگاه گیم کانکشن ۲۰۱۶ فرانسه آغاز شد
کلیپ فیلم پرده برداری از مستند "شب نامه "
ویدیو فیلم آنچه در زمانه ما می باشد و در مباحثه رای گیری و انتخابات ایالات متحده نیست! ( آپارات )
حذف بایرلورکوزن از جام حذفی آلمان
اولین تعطیلی برفی مدارس
عکس بدون آرایش ترانه علیدوستی
حدیث در مورد زبان از امام علی (ع)
دولت «سفیه» و سازمان امور مالیاتی «مجرم» است
اینترپل ناجا :پلیس خاوری را شناسایی کرد
تریلر لایو اکشن بازی CoD: Infinite Warfare با نام Let’s Go to Space
مدیران در سایه بنفش و ولنگاری فرهنگی/ چگونه تمرکز بر عرصه اقتصاد باعث نپرداختن به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شد؟
زندگی بدون موبایل چگونه است؟
استخدام حسابدار خانم آشنا به رایانه در قم
استخدام تعمیرکار فنی اتومبیل در قم
تبلیغات