http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سومین کارت قرمز در دهمین سال گوچی

سومین کارت قرمز در دهمین سال گوچی

رضا قوچان نژاد در بازی شب گذشته چارلتون به میدان رفت اما به دلیل اخراج ، وی تنها 25 دقیقه در زمین حضور داشت.

به گزارش "ورزش سه"، رضا قوچان‌نژاد؛ یک چارچوب‌شناس قهار و مهاجمی ششدانگ، از او خاطره‌های بسیاری در ذهن داریم، گل به قطر در دوحه، درخشش در سئول و مقابل کره‌جنوبی و سرانجام گلی که برای صعود ایران به جام جهانی به ثمر رساند. 

حضور دوباره، پس از مصدومیت

قوچان‌نژاد یا همان رضا گوچی خودمان این روزها در ترکیب چارلتون نیز حضور دارد، هرچند که وی در بازی شب گذشته از زمین اخراج شد و اما حضور دوباره وی اهمیت بالایی داشت،  آن هم پس از مصدومیتی چند ماهه که باعث شد او را برای مدتی از یاد ببریم. گوچی چهار، پنج روز قبل هشتاد و یکمین گل دوران فوتبال خود را به ثمر رساند و دروازه کالچستریونایتد را باز کرد. این گل و البته کارت قرمز وی در بازی شب گذشته بهانه‌ای بود تا به بررسی آماری عملکرد او در 10 سال گذشته بپردازیم. از زمانی که اولین بازی‌هایش را برای هیرنفین انجام می‌داد تا امروز که برای چارلتون در چمپیونشیپ یک مهره کلیدی است.

هشتاد و یکمین گل، در دهمین سال

چند عدد بهانه این گزارش است؛ اعدادی که رضا از آنها خاطره‌های خاصی دارد و شاید برای همیشه در ذهنش باقی بماند. اولی تعداد گل‌های زده او و سپس تعداد دقیق دقایق بازی‌اش و البته تعداد کارت‌های زرد و قرمزی که دریافت کرده. مرور این آمار عملکرد گوچی در سال‌های اخیر را نشان می‌دهد

رضا قوچان‌نژاد تاکنون 81 گل در رده‌های مختلف ملی و باشگاهی به ثمر رسانده است. گوچی بیشترین تعداد گل در رده باشگاهی را با پیراهن کامبور در ژوپیلرلیگ و فصل 2011-2010 وارد دروازه حریفان کرده. فصلی که او 24 بازی انجام داد و 13 گل به ثمر رساند. آمار او 1660 دقیقه و 13 گل بود. یعنی هر 127 دقیقه یک گل که باعث شد گوچی فصل پس از آن به بلژیک ترانسفر شود و پیراهن سن ترویدن را بپوشد.

هر 155 دقیقه یک گل

اگر 12624 دقیقه حضور قوچان‌نژاد در زمین مسابقه - در رده‌های باشگاهی و ملی - را به تعداد گل‌های او یعنی 81 تقسیم کنیم به عدد 155 می‌رسیم. قوچان‌نژاد در ترکیب تیم‌های باشگاهی و البته تیم ملی ایران هر 155 دقیقه یک گل به ثمر رسانده که نشان می‌دهد او راه دروازه حریفان را به خوبی بلد است.

12624 دقیقه حضور در زمین

اولین بازی حرفه‌ای‌اش را فصل 2006-2005 برای هیرنفین انجام داد. او سپس پیراهن ایگلز را بر تن کرد. گوچی که اوایل فوتبالش بیشتر نیمکت‌نشین بود در «امن» نامی برای خود دست و پا کرد و به بازیکنی تقریبا ثابت بدل شد. رضا در طول 10 سال گذشته، حدود 12624 دقیقه در ترکیب تیم‌های خود به میدان رفته و در زمین حضور داشته. این آمار جمع دقایق بازی او برای باشگاه‌ها و البته تیم ملی است. جدا از رده ملی، بیشترین دقایق بازی گوچی در طول یک فصل به دوران حضور او در ترکیب سن ترویدن مربوط می‌شود. فصل 2012-2011 که رضا 1860 دقیقه بازی کرد و 11 گل به ثمر رساند.

حضور در 5 کشور و 10 تیم

رضا از ابتدای فوتبال خود در 10 تیم باشگاهی به میدان رفته و در 5 کشور بازی کرده. گوچی ابتدا پیراهن هیرنفین را بر تن کرد، سپس به ایگلز پیوست. دوباره به هیرنفین برگشت و پس از دو فصل پیراهن امن را پوشید. بازگشت به ایگلز تصمیم بعدی گوچی بود و البته پوشیدن پیراهن کامبور. سن ترویدن و استانداردلیژ در لیگ بلژیک تیم‌های بعدی قوچان‌نژاد بودند. او سپس پیراهن چارلتون را در چمپیونشیپ پوشید و پس از آن در کویت حاضر شد و پیراهن الکویت را بر تن کرد. الوکره و دوباره چارلتون تیم‌های بعدی گوچی بودند. او در کل پیراهن 10 تیم باشگاهی را بر تن کرده است.

3 کارت قرمز و 12 کارت زرد در 10 سال

بازیکن خشنی نیست و آمار این را نشان می‌دهد. قوچان‌نژاد در طول 10 سال فوتبال حرفه‌ای خود فقط 3 بار از داور کارت قرمز گرفته است. نکته جالب اینکه گوچی دو کارت قرمز خود را در فصل 2010-2009 از داوران دریافت کرده و یکی از آنها را در بازی چارلتون. اولی را در ترکیب ایگلز و دومی را با پیراهن کامبور. قوچان‌نژاد تاکنون 12 کارت زرد هم از داوران گرفته. باز هم جالب اینکه او 5 تا از این 11 کارت را این فصل و در 14 باری که برای چارلتون به میدان رفته دریافت کرده که در نوع خود برای او یک رکورد محسوب می‌شود.

آمار قابل توجه گل های ملی 

اولین بازی ملی قوچان‌نژاد برمی‌گردد به حدود 3 سال قبل. روز 24 مهر ماه سال 1391. او مقابل کره‌جنوبی به میدان رفت و در دقیقه 73 جای خود را به محمدرضا خلعتبری داد. ایران در آن بازی یک - صفر کره جنوبی را شکست داد، با گلی که جواد نکونام روی برگشت ضربه ایستگاهی وارد دروازه حریف کرد. گوچی از آن زمان تاکنون در 28 بازی ملی به میدان رفته و 13 گل به ثمر رسانده؛ آماری قابل توجه که از او مهاجمی محبوب در رده ملی ساخته. مهم‌ترین گل‌های قوچان‌نژاد نیز مقابل قطر و کره‌جنوبی در مسیر صعود به جام جهانی 2014 به ثمر رسید.

208 حضور رسمی در زمین 

رضا قوچان‌نژاد تاکنون در 208 بازی رسمی به میدان رفته است. او بیشترین تعداد بازی را برای باشگاه کامبور انجام داده. رضا در دو فصلی که پیراهن این تیم هلندی را بر تن داشت 41 بار در زمین حاضر شد و 16 گل به ثمر رساند. بعد از کامبور نوبت می‌رسد به سن ترویدن که آمار 38 بازی را به نام گوچی ثبت کرده. قوچان‌نژاد حد فاصل سال‌های 2011 تا 2013، 38 بازی برای این تیم انجام داد و 21 گل وارد دروازه حریفان کرد. سپس نوبت به چارلتون می‌رسد که 33 بار از قوچان‌نژاد در ترکیب خود استفاده کرد.

4 گل برای چارلتون

گوچی این فصل 772 دقیقه برای چارلتون در چمپیونشیپ به میدان رفته و دو گل به ثمر رسانده. یکی مقابل برایتون و دیگری برابر شفیلدونزدی. قوچان‌نژاد در جام اتحادیه نیز 28 دقیقه مقابل داگنهام به میدان رفته و یک گل وارد دروازه حریف کرده. او همین چند روز قبل در جام حذفی انگلیس نیز مقابل کالچستریونایتد بازی کرد و موفق شد تک‌گل چارلتون را به ثمر برساند. هر چند این گل نیز مانع حذف چارلتون از جام حذفی نشد. گوچی جمعا 865 دقیقه بازی کرده و 4 گل به ثمر رسانده. یعنی هر 216 دقیقه یک گل.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
افشاگری پرستو صالحی درباره گرفتن پول برای حضور در مراسم های مختلف
احتمال ممنوعیت تولید خودروهای بنزینی و دیزلی در آلمان
استخدام بازاریاب حضوری جهت شرکت پخش در اهواز
مهریه ی جالب و باور نکردنی همسر علی دایی !
اتفاقی باورنکردنی در سردخانه/ مرده‌ای در آغوش مادرش جان گرفت (عکس)
دختری که مونالیزای افغان شد+عکس
با فشار دادن این نقاط بدن به سرعت لاغر شوید +تصاویر
سویا صدرنشین شد
تمرین دموکراسی در مدارس میانه
با گران ترین چیپس جهان آشنا شوید
نرخ‌ پرواز عتبات عالیات ۳۰درصد گران شد
نسخه پی سی بازی Mobius Final Fantasy تا یک ماه دیگر در ژاپن عرضه می‌شود
«محمد رسول الله» و «دختر» نامزد جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک شدند
استخدام منشی مسلط به کامپیوتر در تهران
کپی چینی پورشه شاسی بلند!
نامزدی جنجالی پسر ۱۲ ساله با دختر ۱۱ ساله (عکس)
هشدار به پرسپولیسی ها درخصوص رامین رضاییان
زیبایی های اینترنت را ببینید
بررسی کامل رنو ساندرو: آیا رنو ساندرو مناسب خرید است؟
نسرین مقانلو به «آرام می گیریم» پیوست/ ادامه تصویربرداری در فرحزاد
تبلیغات