دختر 2 ساله ای که بدون نور آبی رنگ می میرد + تصاویرنور آبی رنگ ، آریشا شهزاد

آریشا شهزاد کودک دو ساله ای است که باید روزانه 12 ساعت را زیر نور آبی رنگ سپری کند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهد، او از یک بیماری نادر کبدی رنج می برد.

 زندگی بدون نور آبی رنگ برای این کودک غیرممکن است

سندروم کریگلر نجار یک بیماری بسیار نادر است ، در این بیماری هموگلوبین موجود در گلبولهای قرمز پس از تخریب به یک مولکول هم و اسید آمینه تجزیه میشود.حلقه هم نیز تجزیه شده تبدیل به یک مولکول بیلی وردین و نهایتا به بیلی روبین تبدیل میشود. این بیلی روبین غیر کونژگه بوده ودر آب نامحلول است. بنابراین در ادرار و صفرا دفع نمیشود.

یک دختربچه ی 2 ساله به خاطر یک بیمارینادر کبدی که از هر 4 میلیون نفر یک نفر به آن مبتلا می شوند، 12 ساعت از روز را زیر نور آبی رنگ می گذراند تا بتواند به زندگی اش ادامه دهد. آریشا شهزادِ کوچولو باید برای جلوگیری از صدمات مغزی شدید و مرگبار، هرروز تحت نوردرمانی قرا بگیرد. آریشا مبتلا به « سندروم کریگلر نجار » است. به عبارتی بدن وی فاقد نوعی آنزیم حیاتی است که پسماندهای سموم بیلی روبین موجود در گلبول های قرمز را تجزیه و دفع می کند.

دختر 2 ساله ای که بدون نور آبی رنگ می میرد + تصاویر

دختر 2 ساله ای که بدون نور آبی رنگ می میرد + تصاویر 5/5 1

منبع : جام نیوز -/ ن.م

این مطلب مفید بود ؟
این مطلب مفید بود ؟ پسندیدم 1 نپسندیدم 0
نظر کاربران

نظر خود را بنویسید ...

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال