http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

۲۵ درصد بافت‌ مسکونی تهران فرسوده هستند

۲۵ درصد بافت‌ مسکونی تهران فرسوده هستند

وی تاکید کرد: بافت فرسوده شامل خانه‌های ریزدانه، ناپایدار و نفوذناپذیر بوده و ممکن است؛ در آن‌ها بافت‌های میراثی هم وجود داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران گفت: طی نامه‌ای از دولت و مجلس درخواست کردیم به لحاظ ضرورت مشارکت برای حل معضل بافت‌های فرسوده شهر تهران قوانین لازم برای بهسازی و احیا و نوسازی بافت فرسوده در برنامه ششم پیش‌بینی شود.

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص جایگاه موضوع بافت‌ فرسوده در برنامه ششم توسعه گفت: متاسفانه دراین برنامه در خصوص بافت‌های فرسوده حکم روشنی وجود ندارد، در حالی‌که طی برنامه‌های قبلی در این خصوص مسئولیت‌ها و تکالیفی تعیین شده بود.

وی تاکید کرد: بافت فرسوده شامل خانه‌های ریزدانه، ناپایدار و نفوذناپذیر بوده و ممکن است؛ در آن‌ها بافت‌های میراثی هم وجود داشته باشد.

حکیمی‌پور با اشاره به تدوین نامه‌ای توسط ریاست شورای شهر و ارسال آن به رئیس‌جمهور و مجلس اظهار کرد: در نامه مذکور به سندچشم‌انداز و سیاست کلی نظام در برنامه توسعه جمهوری اسلامی ایران و نیز ماده ۱۳ قانون حمایت از احیا، ‌ بهسازی و نوسازی از بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری مصوب ۱۳۸۹ استناد شده، که دولت را مجاز می‌کند؛ سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریال جهت احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در بودجه سنواتی کل کشور پیش بینی کند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه همچنین در این نامه به ماده ۱۴ همین قانون که شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها را موظف به تامین اعتبار برای ساخت‌ فضا‌ها و ساختمان‌های عمومی و خدمات در محدوده‌های مصوب بافت‌های فرسوده از محل اعتبار دستگاه‌های ذیربط کرده تاکید شده است، افزود: همچنین ردیف دوم بند ۸ سیاست‌های راهبردی سند ملی احیا نوسازی، بهسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده مصوب ۱۳۹۳ به صراحت نسبت به تدوین ردیف بودجه مستقیم در قوانین سنواتی تاکید کرده است.

وی اظهار کرد: در این نامه درخواست کردیم به لحاظ ضرورت مشارکت برای حل معضل بافت‌های فرسوده شهر تهران که وسعت آن زیاد است، دستور دهند؛ قوانین لازم در راستای بهسازی و احیا و نوسازی این بافت‌ها در برنامه ششم پیش‌بینی شود، زیرا در این صورت هرسال این موضوع در بودجه سالانه در نظر گرفته می‌شود.

حکیمی‌پور بیان کرد: از آنجا که موضوع بافت فرسوده در برنامه ششم توسعه دیده نشده است. احساس کردیم ممکن است؛ صرفا به استناد مصوبات سال‌های ۹۳ و ۸۹ نتوان اقدامی انجام داد، لذا تاکید برطرح موضوع در برنامه در ادامه همین مصوبات است، لذا این نامه را تنظیم و هفته گذشته به مجلس و دولت ارسال کردیم تا در تصویب برنامه ششم حتما در ارتباط با بافت‌های فرسوده بر این سیاست‌ها تاکید شود تا پشتوانه‌ قوی قانونی برای پی‌گیری‌ موضوعات در این خصوص شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری نیز در این خصوص وظایفی دارد که به آن عمل می‌کند خاطرنشان کرد: موضوع احیا بافت‌های فرسوده تنها کار شهرداری نیست و این نهاد می‌تواند به عنوان یک تسهیل‌گر در این زمینه عمل کند، لذا باید اقدامات دیگری نیز توسط دستگاه‌های مربوطه صورت گیرد.

وی یادآور شد: این معضل تنها مربوط به تهران نیست و در سایر شهر‌ها نیز وجود دارد، اما گستره آن در تهران وسیع‌تر است، به‌طوریکه ۲۵ درصد بافت‌های مسکونی فرسوده بوده و جمعیت زیادی نیز در این مناطق ساکن هستند، لذا قوانین مربوطه باید در برنامه توسعه پیش‌بینی شود و این مساله از طرف شوارای شهر تهران و شورای عالی استان‌ها قابل پی‌گیری است.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام برنامه نویس در شرکت طراحان بوعلی
استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در آژانس تبلیغاتی معتبر
تاریخ کمک های ایران به عراق را ثبت کرده/ حضور ترکیه در شمال عراق خلاف منشور سازمان ملل است (۳ عکس)
دلیل حمایت سعد الحریری از میشل عون برای ریاست جمهوری
شوخی جدید ترامپ: انتخابات را لغو و من را رئیس جمهور کنید
استخدام بازاریاب با مزایای عالی در اصفهان
حلقه مفقوده اظهارات ضدونقیض درباره تنگی نفس اهوازی ها پس از باران (۳ عکس)
مسئولان سابق فدراسیون دوچرخه سواری برایم پاپوش درست کردند
استخدام خانم مسلط به زبان و آشنا به مکاتبات بازرگانی در تهران
6 اشتباه مردانه در رابطه زناشویی با همسر
سام نوری از حضور در شهرزاد ۲ نقل کرد
سام نوری از حضور در شهرزاد 2 گفت
استخدام بازاریاب تلفنی در شرکت توزیع کننده نهاده های کشاورزی
استخدام دستیار دندانپزشک در یک مطب دندانپزشکی در تبریز
ترامپ: نظرسنجی ها مهم نیست؛ من برنده انتخاباتم
طرح براندازی آمریکا در ایران و ۶ کشور منطقه
وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم
فیلم صدبار هم مشاهده کرده شه بازم کمه ( آپارات ) -دانلود و پخش
جوانی با سرمایه ۳ میلیون به درآمد ۸ میلیونی در ماه رسید (۲ عکس)
استخدام کارشناس فروش در شرکت معتبر ماشین آلات صنعتی
تبلیغات